Китайське агентство Сіньхуа створило віртуального ведучого

CNet

Для розробки в Сіньхуа використали відеозаписи з реальними ведучими, пише The Verge. Точно не відомо які саме технології були залучені для створення віртуального ведучого, але він дуже схожи й на сучасні cиcтеми з машинного навчання. Відеозаписи з реальними ведучими були використані як основа для створення картинки. Система дослідила як змінюється артикуляція та міміка людей, коли вони розмовляють, та навчилась автоматично генерувати подібну картинку для зачитування новин.

 The Verge також звертає увагу на те, що поява такої технології несе певні загрози в Китаї, адже там преса перебуває під жорсткою цензурою. В країні досить складно знайти нецензуровану інформацію, а поява такого віртуального ведучого може призвести до того, що пропагандистські меседжі уряду буде напряму зачитувати комп’ютерна система.

Нагадаємо, в минулому році в Китаї була опублікована перша новина, написана роботом.  Текст складався з 300 символів (ієрогліфів) і був присвячений навантаженню на транспортну систему країни напередодні китайського Нового року. Написання тексту зайняло у робота всього одну секунду.

comments powered by Disqus