Інгрід Делтенре: «Суспільне мовлення не зможе бути успішним без довіри аудиторії»

00:00,
1 Липня 2014
1666

Інгрід Делтенре: «Суспільне мовлення не зможе бути успішним без довіри аудиторії»

00:00,
1 Липня 2014
1666
Інгрід Делтенре: «Суспільне мовлення не зможе бути успішним без довіри аудиторії»
Громадськість має усвідомлювати – суспільні медіа належать саме їм, а не державі, чи бізнесу, наголосила генеральний директор Європейської мовної спілки Інгрід Делтенре  під час Міжнародної конференції «Від державного мовлення до суспільних медіа», що проходить зараз у Києві, організованої Радою Європи, Європейською мовною спілкою та НТКУ.

Інгрід Делтендре підкреслила, що  політики мають зрештою збагнути, що журналісти можуть їх критикувати. На її думку, найоптимальнішим варіантом є система, коли до наглядової ради не можуть ходити члени парламенту (хоча у Великобританії чи Німеччині можуть входити).  

Делтендре сказала, що основними принципами суспільного мовлення мають бути:

- доступний контент для усього населення;

- різноманітність жанрів;

- підзвітність аудиторії;

- якісна журналістика;

- інновації.

«Аудиторія має хотіти повернутися до вас, увімкнути цей канал» - сказала вона.

Окрім того, дуже важливо, на її думку, щоб політики зрозуміли, що журналісти їх можуть критикувати.

Щодо структури Наглядової ради суспільного телеканалу, то, на думку Інгрід Делтенре, оптимальним є той варіант, коли до цього органу не входять члени парламенту (хоча в Німеччині та Великобританії депутати мають представництво в наглядових радах суспільних мовників).

Томас Фрелессен, заступник голови представництва ЄС в Україні у свою чергу сказав, що є недоліки в законі про суспільне мовлення. Зокрема, на його думку, питання підбору членів до наглядової ради має бути допрацьовано.

«Громадськість має позитивно сприймати – і вірити, що суспільні ЗМІ захищають саме їх» – сказав він.  І додав, що ЄС готовий надати різного роду підтримку – як фінансову, так і експертну. Також Томас Фрелессен переконаний, що кваліфіковані експерти є і в Україні, і вони мають бути залучені до процесу створення суспільного мовлення.

Міжнародна конференція «Від державного мовлення до суспільних медіа» розпочала свою роботу сьогодні у Києві і триватиме два дні.

У конференції  беруть участь представники іноземних мовників та вітчизняної державної телерадіокомпанії. Фахівці обговорюють організаційно-правові аспекти реформи НТКУ, питання структури та фінансування суспільного мовника.

У заході взяв участь і прем'єр міністр Арсеній Яценюк, який наголосив, що суспільне мовлення особливо важливе в умовах неоголошеної інформаційної війни з Росією (інші його заяви під час конференції читайте тут). 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
www.dw.de
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду