Інгрід Делтенре: «Суспільне мовлення не зможе бути успішним без довіри аудиторії»

Інгрід Делтендре підкреслила, що  політики мають зрештою збагнути, що журналісти можуть їх критикувати. На її думку, найоптимальнішим варіантом є система, коли до наглядової ради не можуть ходити члени парламенту (хоча у Великобританії чи Німеччині можуть входити).  

Делтендре сказала, що основними принципами суспільного мовлення мають бути:

- доступний контент для усього населення;

- різноманітність жанрів;

- підзвітність аудиторії;

- якісна журналістика;

- інновації.

«Аудиторія має хотіти повернутися до вас, увімкнути цей канал» - сказала вона.

Окрім того, дуже важливо, на її думку, щоб політики зрозуміли, що журналісти їх можуть критикувати.

Щодо структури Наглядової ради суспільного телеканалу, то, на думку Інгрід Делтенре, оптимальним є той варіант, коли до цього органу не входять члени парламенту (хоча в Німеччині та Великобританії депутати мають представництво в наглядових радах суспільних мовників).

Томас Фрелессен, заступник голови представництва ЄС в Україні у свою чергу сказав, що є недоліки в законі про суспільне мовлення. Зокрема, на його думку, питання підбору членів до наглядової ради має бути допрацьовано.

«Громадськість має позитивно сприймати – і вірити, що суспільні ЗМІ захищають саме їх» – сказав він.  І додав, що ЄС готовий надати різного роду підтримку – як фінансову, так і експертну. Також Томас Фрелессен переконаний, що кваліфіковані експерти є і в Україні, і вони мають бути залучені до процесу створення суспільного мовлення.

Міжнародна конференція «Від державного мовлення до суспільних медіа» розпочала свою роботу сьогодні у Києві і триватиме два дні.

У конференції  беруть участь представники іноземних мовників та вітчизняної державної телерадіокомпанії. Фахівці обговорюють організаційно-правові аспекти реформи НТКУ, питання структури та фінансування суспільного мовника.

У заході взяв участь і прем'єр міністр Арсеній Яценюк, який наголосив, що суспільне мовлення особливо важливе в умовах неоголошеної інформаційної війни з Росією (інші його заяви під час конференції читайте тут). 

comments powered by Disqus