Американського мовника Sinclair звинувачують у розсилці сценаріїв для ведучих

The Washington Post

Ролик змонтував відеоредактор Deadspin Тімоті Берк (Timothy Burke). Видання поширило ролик у Twitter з коментарем «Як найбільший власник регіональних телеканалів перетворив ведучих на солдатів у війні Трампа проти медіа». До Sinclair Broadcast Group входить 193 регіональних американських телеканали.

 В минулому місця телеканал  CNN з’ясував, що керівництво Sinclair розіслало в усі редакції текст сценарію з назвою «Журналістське повідомлення про відповідальність». Ведучі різних телеканалів мали знятися в промороликах й за даними CNN, деяких довелося змушувати. Також CNN звертає увагу на те, що текст, який зачитують ведучі, дуже схожий на меседжі, які транслює президент Дональд Трамп.

Відео, яке змонтував Тімоті Берк, стало вірусним й знову привернуло увагу до історії зі сценарієм Sinclair.  Повний текст сценарію виклав  у мережу сайт Seattle Post-Intelligencer. Журналісти, які працюють в Sinclair, на умовах анонімності розповіли, що за дострокове розірвання контракту їм загрожують великі штрафи.   

Після того, як мережу почали критикувати за сценарій, Дональд Трамп виступив на її захист. «Sinclair набагато перевершує CNN і ще більше перевершує  фейковий NBC, який взагалі є посміховиськом», - написав президент у Twitter.

The Guardian звертає увагу на те. що мережу Sinclair очолює мільйонер Девід Сміт (David Smith), який має тісні зв'язки з адміністрацією Трампа.

Сам Дональд Трамп нещодавно розкритикував CBS news та інтерв’ю з акторкою фільмів для дорослих Стормі Деніелс, яке вийшло на телеканалі. У ньому акторка розповіла про свій зв’язок з президентом. Сам Трамп назвав його «фейковим». Тим не менше, інтерв’ю найпопулярнішим матеріалом CBS news за останні майже десять років. Його подивилися 22,6 мільйона глядачів. Попередній рекорд належить інтерв’ю з Бараком Обамою та його дружиною Мішель в 2008 році - його переглянули 25,1 мільйона глядачів.

comments powered by Disqus