На чому повинне будуватися суспільне ТБ в Україні: опитування

00:00,
10 Серпня 2012
446

На чому повинне будуватися суспільне ТБ в Україні: опитування

00:00,
10 Серпня 2012
446
На чому повинне будуватися суспільне ТБ в Україні: опитування
Протягом декількох місяців 2012 року сайт «Суспільне мовлення» проводив опитування серед своїх відвідувачів. Ми вивчали їхню думку з приводу формування суспільного телебачення в Україні. А саме, запитували, на базі чого воно повинне будуватися. 

Респондентам були запропоновані такі варіанти відповіді:

а) на базі Національної телекомпанії України зі зміною її статусу;

б) на базі окремої нової телекомпанії;

в) я не підтримую ідею створення суспільного мовлення.

В опитуванні взяло участь 120 осіб.

Як наслідок, ми отримали такі результати:

Відповідно, більшість опитаних, тобто 56% вважає, що суспільне мовлення в Україні повинне будуватися на базі окремої нової телекомпанії. Натомість, 38% переконані, що фундаментом для СМ в нашій країні повинна стати Національна телекомпанія України зі зміною свого статусу. 6% взагалі не підтримують ідею його створення.

Варто зауважити, що варіант, обраний переважною більшістю респондентів (Б), не збігається з рекомендаціями деяких авторитетних експертів. Зокрема, із думкою директора Інституту Медіа Права та медіаюриста Тараса Шевченка.

У своєму нещодавньому інтерв’ю «Суспільному мовленню» він висловився з цього приводу так.

«Варто говорити лише про реформування існуючих національних теле- та радіокомпаній України. І вести мову про створення чогось нового за гроші платників податків, в принципі, немає сенсу. В нашій країні, як і в багатьох інших, приватні канали залишили державне мовлення далеко позаду.

Цілком зрозуміло постає питання: що зробити з існуючими державними каналами? Варіантів тут є декілька. Перший: залишити все так, як є. І це абсолютно нікого не влаштовує, нікому не подобаються ці канали. Другий варіант: віддати в приватні руки. Як правило, цього теж побоюються, але, наприклад, Америка спокійно живе в цій моделі й не відчуває потреби в тому, щоби держава мала якийсь вплив на суспільне мовлення. Нарешті третій і основний варіант, до якого підштовхує досвід Європи: державні канали мають бути трансформовані, реорганізовані за стандартами суспільного мовлення.

Адже СМ це не форма власності, не організаційна форма, це всього лише стандарти, які передбачають набір певних функцій, закріплених у документах Ради Європи, в «Модельному законі для суспільного мовлення» Європейської мовної спілки. Всі ці рекомендації передбачають формування суспільного мовлення на базі державних телеканалів. Тому думати про створення чогось іншого недоречно». Повний текст інтерв’ю можна прочитати тут.

Ми дякуємо всім, хто взяв учать у опитуванні. Зовсім нещодавно «Суспільне мовлення» відкрило нове опитування. На цей раз нас цікавить, як українці оцінюють ідею створення суспільного мовлення. Його ви можете знайти на головній сторінці сайту.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
chesno
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду