Російська пропаганда нарощує свій вплив у соцмережах - звіт Ради Європи

Рада Європи

У ньому проаналізовано які дезінформаційні кампанії стали більш потужними та як вони впливають на глобальне інформаційне середовище. Аналітики помітили, що хоча значна частина пропагандистського контенту як і раніше поширюється через такі канали, як RT та Sputnik, але все більше активності починає припадати й на соціальні мережі.

«Нові технології фундаментально змінили способи, в які інформація створюється, передається та споживається людьми. Соціальні медіа дають всеохопні та дешеві платформи для поширення інфомації з функціональним набором інструментів для того, аби керувати цим процесом», - йдеться у звіті. Окрім того, при поширенні новин у соцмережах акцент зміщується з джерела на саму історію, таким чином користувачі менше зважають на те, хто опублікував її та чи варта вона довіри.

Дослідники також наводять статистику, зо порівнюючи з даними 2008 року, користувачі стали проводити в соцмережах у два рази більше часу. Окрім того, специфічна архітектура соцмереж заохочує користувачів ділитися більш емоційним контентом, який отримає відгук від інших користувачів. Ця особливість може бути використана для посилення певних повідомлень і як наслідок - для маніпуляцій та дезінформації. «Без посилення дезинформація опиняється в глухому куті», - йдеться у доповіді.

Дослідники пропонують редакціям співпрацювати в галузі фактчекінгу, окреслити чітку редакційну політику, яка допоможе уникнути маніпуляцій з боку тих, хто намагається через медіа ретранслювати шкідливу або неправдиву інформацію, встановити сильні етичні стандарти та більше розповідати про аудиторії про критичне ставлення до інформації, яку вона споживає.

Нагадаємо, оперативна робоча група ЄС зі стратегічних комунікацій (East StratCom Task Force) виявила за два роки понад 3 тис. випадків дезінформації від російськомовних ЗМІ.

Також у США триває розслідування щодо можливого впливу Росії на президентські вибори в 2016 році. Великі технокомпанії Facebook, Google та Twitter виявили мережі акаунтів та платних рекламних кампаній, які поширювали підозрілі меседжі в інтернеті.

comments powered by Disqus