«Янукович не розуміє знаків часу» - огляд німецької преси від Deutsche Welle

dw.de

У Frankfurter Allgemeine Zeitung вважають: якби українська опозиція прийняла пропозицію Януковича, це було б політичне самогубство. На думку автора, вона б утратила довіру, нічого так і не досягнувши. Натомість Янукович продовжував би утримувати у себе найважливіші інструменти влади, зазначає газета.

FAZ наголошує, що Янукович не говорить про свої наступні кроки, хоча це дуже потрібно опозиції, «адже йдеться про її персональну безпеку».

«Єдина гарантія свободи опозиційних лідерів – маси людей на вулицях Києва та інших міст, де їх дедалі більшає. Що загрожує опонентам Януковича, якщо вони втратять цей козир, показує доля зниклих і тих демонстрантів, які зазнали насильства», – підсумовує автор.

У Берлінській газеті Der Tagesspiegel також аналізують рішення опозиційних лідерів.

«Вони не вірять, що режим справді готовий поділитися владою. Водночас вони не вірять і у міцність їхнього тріумвірату. Тиск згори (режиму) та тиск знизу (вулиці) утримує їх разом. У випадку перемоги вони почнуть конкурувати між собою за владу. Вони бояться, що втратять контроль над вулицею, якщо задовольняться напівперемогою»,  – пише Der Tagesspiegel.

У Neue Osnabrücker Zeitung вийшла стаття із заголовком «Все або нічого». На думку автора, Янукович «не розуміє знаків часу». Газета пише, що десятки тисяч українських протестувальників не вдовольняться кількома політичними поступками.

«Вони хочуть не «трошки влади», а перезавантаження – і Януковичу там уже немає місця. Невже Арсеній Яценюк як прем'єр, а Віталій Кличко як віце-прем'єр сядуть з ним за один стіл? Це відразу б зіграло на підтримку Януковича. Тож Кличко правильно каже, що пропозиція влади - отруєна, а тому він від неї відмовляється», – йдеться у статті Neue Osnabrücker Zeitung.

Цю саму тему підтримує видання Rhein-Neckar-Zeitung. Газета пише, що справді привабливою така пропозиція могла б бути лише для наївних і корупціонерів. Автор зазначає, що в нинішній системі України посади прем’єр-міністра та віце-прем’єр-міністра є лише «гвинтиками, прямо підпорядкованими президенту».

«Якщо б опозиція дозволила купити себе посадами, тоді б не протести завершились, а Кличко, Яценюк та Ко раптово опинились би на іншому боці», – вважає Rhein-Neckar-Zeitung, зазначаючи, що у них інші моральні принципи.

comments powered by Disqus