
Google додала нові функції на основі штучного інтелекту в Android і Chrome для людей з порушеннями зору
Google додала нові функції на основі штучного інтелекту в Android і Chrome для людей з порушеннями зору


Google додала оновлення для Android і Chrome для покращення доступності. Про це компанія оголосила у своєму блозі.
Так, користувачі з порушеннями зору зможуть запитувати Gemini у програмі зчитування екрана TalkBack про зображення та вміст екрана.
«Це означає, що наступного разу, коли друг надішле вам фото своєї нової гітари, ви зможете отримати опис і поставити додаткові запитання про марку та колір або навіть про те, що ще на зображенні. Тепер люди також можуть отримувати описи та ставити запитання про весь екран. Отже, якщо ви купуєте останні розпродажі у своєму улюбленому додатку для покупок, ви можете запитати Gemini про матеріал товару або про наявність знижки», — пояснили в Google.
В Expressive Captions зʼявилась підтримка інтонацій, яка розпізнаватиме розтягнуті слова та позначатиме звуки на кшталт свисту чи покашлювання.
«Завдяки експресивним субтитрам ваш телефон надає субтитри в режимі реального часу для будь-чого, що має звук, у більшості програм на вашому телефоні — за допомогою штучного інтелекту не лише фіксуйте те, що хтось говорить, але й те, як вони це говорять», — ідеться в повідомленні.
Наразі функція доступна англійською мовою на Android 15 і вище у США, Великій Британії, Канаді та Австралії.
Крім того, Chrome на комп'ютері отримав підтримку оптичного розпізнавання тексту для відсканованих pdf-файлів, а на Android зʼявилася функція Page Zoom для регулювання розміру тексту без зміни макета сторінки.
Нагадаємо, нещодавно компанія Google оновила функцію Enhanced Protection у браузері Chrome, додавши мовну модель Gemini Nano для відстеження нових видів шахрайства. Модель на комп’ютері користувача може виявляти небезпеки, що не фіксувалися раніше.
Раніше Google також додала до свого застосунку на iOS нову ШІ-функцію на базі моделі Gemini для спрощення складних текстів. Інструмент під назвою Simplify пояснює технічну лексику у більш доступний спосіб.
Фото: Google