Японія запускає програму на основі ШІ для боротьби з піратством манґи
Японія запускає програму на основі ШІ для боротьби з піратством манґи
Японія запускає програму на основі штучного інтелекту (ШІ) для боротьби з піратством манґи та аніме.
Про це пише Le Figaro.
За даними Японського агентства культури, понад 1000 сайтів нелегально поширюють манґу, причому близько 70% із них пропонують переклади іноземними мовами, зокрема англійською, китайською та в'єтнамською.
ШІ, розроблений у рамках пілотного проєкту, буде навчений розпізнавати піратські сайти через аналіз зображень і текстів. Успішно виявлені сайти будуть передані для подальших дій.
Як зазначає представниця японського агентства культури Кейко Момії, правовласники витрачають значні ресурси на ручний пошук піратського контенту, але цього недостатньо, щоб упоратися з масштабами проблеми. За її словами, цю ініціативу надихнула південнокорейська антипіратська програма, яка також базується на ШІ.
Якщо проєкт буде успішним, цю систему можна буде застосувати до інших сфер контенту, таких як музика та кіно. Стратегія з бюджетом у 300 мільйонів єн (1,9 мільйона євро) включена до додаткового бюджету агентства культури на поточний фінансовий рік, який завершиться 31 березня.
Манґа та аніме є важливими елементами культурної стратегії «Cool Japan», яка спрямована на просування японських креативних індустрій на світовій арені. Уряд Японії планує збільшити експорт культурної продукції до 20 трильйонів єн (127 мільярдів євро) до 2033 року. У 2022 році дохід від експорту відеоігор, аніме та манґи склав майже 30 мільярдів євро, що порівняно з експортом напівпровідників.
Японія вважає творчі індустрії рушійною силою економічного зростання. Водночас піратство завдає серйозної шкоди багатомільярдній індустрії, що змушує уряд уживати рішучих заходів. Якщо нова програма виявиться ефективною, вона може стати важливим інструментом у захисті інтелектуальної власності країни.
Манґа — це японські комікси або графічні романи, які мають унікальний стиль і охоплюють широкий спектр жанрів, тем і цільових аудиторій. Вона є важливою частиною японської культури та популярною у світі.
Нагадаємо, у Кореї провайдер поширював шкідливе програмне забезпечення, щоб ускладнити використання торентів.
Фото: Richard А. Brooks/AFP.