Канадські медіакомпанії звинуватили OpenAI у порушенні авторських прав

Канадські медіакомпанії звинуватили OpenAI у порушенні авторських прав

15:26,
30 Листопада 2024
1286

Канадські медіакомпанії звинуватили OpenAI у порушенні авторських прав

15:26,
30 Листопада 2024
1286
Канадські медіакомпанії звинуватили OpenAI у порушенні авторських прав
Канадські медіакомпанії звинуватили OpenAI у порушенні авторських прав
Позов є частиною ширшої хвилі судових процесів проти OpenAI та інших технологічних компаній з боку авторів, художників, музичних видавництв та інших правовласників.

П'ять провідних канадських медіакомпаній подали судовий позов проти OpenAI, розробника ChatGPT, звинувативши компанію у систематичному порушенні авторських прав та умов використання онлайн-контенту. Серед позивачів – Torstar, Postmedia, The Globe and Mail, The Canadian Press та CBC/Radio-Canada.

Про це пише Reuters.

Позов стосуються використання даних для навчання генеративних AI-систем. Нагадаємо, що основним інвестором OpenAI є компанія Microsoft.

У заяві канадських медіакомпаній зазначається, що OpenAI використовує великі обсяги контенту для розробки своїх продуктів без отримання дозволу чи компенсації для правовласників.

«Журналістика працює в інтересах суспільства. Використання журналістських матеріалів іншими компаніями, як це робить OpenAI, задля власної комерційної вигоди — це незаконно», — йдеться в заяві.

У позові, поданому до Верховного суду Онтаріо, компанії вимагають компенсації збитків та постійної судової заборони на використання їхнього контенту без згоди.

7 листопада федеральний суддя Нью-Йорка відхилив позов проти OpenAI, який стверджував, що він зловживав статтями з новинних видань Raw Story і AlterNet.

У 84-сторінковій заяві про позов, поданій до вищого суду Онтаріо, п’ять канадських компаній вимагали від OpenAI відшкодування збитків і постійну судову заборону на використання їхніх матеріалів без згоди.

«Замість того, щоб отримати інформацію законним шляхом, OpenAI вирішила нахабно незаконно привласнити цінну інтелектуальну власність медіакомпаній і перетворити її для власного використання, включаючи комерційне використання, без згоди або розгляду», — йдеться в заяві.

«Новинні медіакомпанії ніколи не отримували від OpenAI будь-якої форми винагороди, включаючи оплату, в обмін на використання OpenAI їхніх робіт».

У відповідь OpenAI заявив, що його моделі були навчені на загальнодоступних даних, засновані на принципах добросовісного використання та відповідних міжнародних принципах авторського права, які були справедливими для творців.

«Ми тісно співпрацюємо з видавцями новин, у тому числі щодо відображення, атрибуції та посилань на їхній вміст у пошуковій системі ChatGPT, і пропонуємо їм прості способи відмовитися, якщо вони того забажають», — сказав прессекретар електронною поштою.

У документі канадських новинних компаній Microsoft не згадується. Цього місяця мільярдер Ілон Маск розширив позов проти OpenAI, включивши до нього Microsoft, стверджуючи, що дві компанії незаконно намагалися монополізувати ринок генеративного штучного інтелекту та залишити конкурентів на стороні.

Нагадаємо, OpenAI розглядає можливість створення власного браузера для конкуренції з Google.

Фото: Reuters. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду