«Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет»: навіщо потрібен онлайн-курс про підготовку до зими в умовах блекаутів

«Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет»: навіщо потрібен онлайн-курс про підготовку до зими в умовах блекаутів

10:00,
24 Листопада 2024
7603

«Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет»: навіщо потрібен онлайн-курс про підготовку до зими в умовах блекаутів

10:00,
24 Листопада 2024
7603
«Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет»: навіщо потрібен онлайн-курс про підготовку до зими в умовах блекаутів
«Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет»: навіщо потрібен онлайн-курс про підготовку до зими в умовах блекаутів
Безплатний онлайн-курс створений у співпраці ДСНС України, фонду «Східна Європа» та гурту ТНМК.

Новий онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет» допоможе підготуватися до ймовірних відімкнень узимку, забезпечувати енергобезпеку та зв’язок собі й близьким, навчитися безпечно користуватися альтернативними джерелами живлення без ризику побутових аварій. Курс від ДСНС України та фонду «Східна Європа» виклали в безплатний доступ на освітній платформі «Зрозуміло!». Співведучими курсу стали учасники гурту ТНМК Олег Михайлюта «Фагот» та Олександр Сидоренко «Фоззі».

Про те, чому організатори радять пройти онлайн-курс кожному дорослому, його практичне скерування та нові знання з енергоменеджменту Олега Михайлюти й Олександра Сидоренка MediaSapiens дізнався під час його презентації, яка відбулася 21 листопада у Києві.

 Презентація курсу

Часткове або й повне припинення постачання електроенергії, води, газу внаслідок регулярних ворожих обстрілів один із ключових викликів, які стоять перед українцями й українками. Щоб упоратися з такими проблемами у холодну пору року, важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій із потерпілими.

За інформацією ДСНС, від початку 2024 року через аварійні режими роботи електромереж та електроприладів сталося майже 9 тисяч пожеж, із яких через несправність приладів акумулювання енергії — 286, генераторів — 82. Внаслідок цих випадків загинули дев’ятеро людей, зокрема одна дитина, ще 72 зазнали травм, серед яких троє дітей.

 

Як розповів пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий, у періоди блекаутів виїздів рятувальників на пожежі через неправильне використання приладів-джерел енергії «побільшало на порядок». З жовтня 2023 року стали масовими виїзди на виклики через горіння генераторів і пов’язані з цим випадки отруєння людей чадним газом. Причиною в основному був неправильний вибір генераторів або місця їх розташування. Не менш поширеною проблемою стали вибухи газових пальників туристичного призначення, які замість підігріву їжі використовували для обігріву помешкань.

 Пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий

«ДСНС не рекомендує використовувати такі пальники вдома, вони так і називаються “туристичні”, але ми розуміємо, що люди зараз у таких умовах, що будуть користуватися. Цей курс саме для того, щоб убезпечити людей, — розповів пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий. — Ми маємо ознайомити українців та українок із ключовими правилами безпеки під час відімкнень електроенергії та мінімізувати кількість надзвичайних ситуацій. Наш онлайн-курс — про те, як стати більш енергоефективними, але при цьому гарантувати свою безпеку та вміти правильно реагувати в надзвичайних ситуаціях».

Теоретичну частину курсу про підготовку до зими розробили фахівці ДСНС і виконавчий директор асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк.

 

У восьми лекціях курсу його ведучі — музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта й Олександр «Фоззі» Сидоренко, пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий та експерт з енергоефективності, виконавчий директор асоціації «Енергоефективні міста України»  Святослав Павлюк — розповідають:

  1. Як обрати зарядну станцію чи генератор, на що звертати увагу.
  2. Як налагодити альтернативне живлення квартири, приватного будинку.
  3. Як підготуватися до відімкнень у багатоквартирному будинку.
  4. Як заживити роутер і якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету.
  5. Як використовувати різні прилади у різних умовах, яких заходів безпеки дотримуватися.
  6. Як діяти у разі замикань і спалахування пожежі тощо.

Фагот і Фоззі з гурту ТНМК поділилися власними відгуками про курс під час презентації.

 Соліст гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта

Олег Михайлюта сказав, що суттєво розширив свої знання, працюючи над курсом, та має намір пройти його онлайн, щоб закріпити у пам’яті корисне.

«Якщо за допомогою цього курсу ми врятуємо життя хоча б одного українця, а кожне таке життя неоціненне, — то наші старання були недаремними», — сказав митець.

Також напівжартома він пояснив «Якщо коротко, то цей курс про те, як через необачність не стати лауреатом премії Дарвіна».

 Соліст гурту ТНМК Олександр «Фоззі» Сидоренко

Олександр Сидоренко розповів, що участь у проєкті стала вчасною особисто для нього, адже тоді він мав удома налаштувати зарядну станцію, а також обрати надійний інтернет-зв’язок для мами у Харкові.

«Я одразу на кілька питань отримав вичерпні відповіді. Нотував, а після зйомок замовляв усілякі штуки, які мені порадив експерт. Завдяки цьому курсу я більш-менш спокійний хоча б за електрику», — сказав Олександр Сидоренко.

Президент фонду «Східна Європа» Віктор Лях закликав активно долучатися до проходження курсу та поширювати його серед колег і близьких.

«Ми боремося кожен день за світло, — ця глибока фраза має практичний сенс. Ми боремося за світло в себе, в Україні, в Європі та світі. Ми маємо берегти себе й бути сильними. Ми хочемо забезпечити себе й близьких електрикою, теплом, бути на зв’язку, щоб усім нам було більш безпечно. Тому розробили цей курс», — сказав Віктор Лях.

 Президент фонду «Східна Європа» Віктор Лях

За його словами, усвідомлюючи, що «ситуацію з обстрілами ми зараз не змінимо», кожен українець має знати, як забезпечити собі енергонезалежність, основи безпечного поводження з електричними приладами, як залишатися на зв’язку, бо іноді це рятує життя.

Цільовою аудиторією курсу «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет» зараз є всі дорослі українці, які використовують електроприлади, додав Віктор Лях.

Створення курсу стало продовженням співпраці ДСНС і фонду «Східна Європа» в освітньому напрямку разом із ТНМК. Узимку 2023 року презентували онлайн-курс про мінну безпеку під назвою «Дивись під ноги! Дивись, куди йдеш!», ведучим якого став Олег «Фагот» Михайлюта. Курс установив рекорд за кількістю переглядів — уже понад 600 тис. людей пройшли його й отримали сертифікати. 

Курс виборов три золота серед 12 номінацій на конкурсі Digital Impact Award 2023. Ця премія відзначає суспільно корисні цифрові кампанії в електронних засобах.

У фонді «Східна Європа» сподіваються на масове залучення людей до нової освітньої ініціативи.

«Наші амбіції дуже великі. Я дуже хотів би, щоб Україна отримала ще один міжнародний приз за цю кампанію», — сказав Віктор Лях.

Курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет» — безплатний. Зареєструватися можна на онлайн-платформі «Зрозуміло!». Успішне завершення дає можливість отримати сертифікат, що містить 0,2 кредита ЄКТС, або шість академічних годин, і зараховується як самоосвіта.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду