Суд ЄС відмовився реєструвати фразу про «русскій воєнний корабль» як торгову марку
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Суд ЄС відмовився реєструвати фразу про «русскій воєнний корабль» як торгову марку
Державна прикордонна служба України програла в Суді ЄС апеляцію на відмову реєструвати торговельною маркою фразу українського прикордонника «Русскій воєнний корабль, іди на **й». Про це пише «Європейська правда» з посиланням на рішення Суду ЄС.
Команда юристів від імені ДПСУ намагалася переконати Європейську агенцію інтелектуальної власності (EUIPO) зареєструвати послання українського прикордонника для російського корабля як торгову марку.
Проте EUIPO відмовилась її реєструвати в 2023 році на підставі того, що «знак є політичним гаслом, позбавленим розпізнавального характеру для товарів і послуг». Тоді ДПСУ звернулась до Суду ЄС з проханням анулювати це рішення, проте програла апеляцію.
«Фраза, про яку йдеться, дуже інтенсивно використовувалася в некомерційному контексті (російська агресія) і обов'язково буде дуже тісно асоціюватися з цим контекстом і в цей недавній історичний момент, добре відомий пересічному споживачеві в ЄС. Тому вона не буде сприйматися громадськістю як вказівка на комерційне походження товарів і послуг, які вона позначає», — обґрунтував своє рішення Суд ЄС.
Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в коментарі «ЄП» сказав, що вважає таке рішення суду прикрим. Проте він впевнений, що EUIPO і європейські судові інстанції керуються нормами законодавства. «Сподіваємось, що вони так само не допустять можливих реєстрацій з цим висловом будь-ким іншим», — сказав він.
Також він розповів, що свою заявку на користь ДПСУ в процесі уступила одна компанія з країн Європи, яка теж подавала на реєстрацію торгову марку з цим висловом.
Як відомо, юристи вперше подали заявку на торговельну марку 16 березня 2022 року від імені військового, який вперше вимовив цю фразу. Тоді EUIPO заявило, що слоган буде сприйматися як такий, що «суперечить загальноприйнятим принципам моралі», зокрема й через те, що йдеться про «намір отримувати фінансовий прибуток з того, що є трагічною подією».
Щоб обійти звинувачення у спекуляції на війні та з міркувань безпеки, пов'язаних із розголошенням імені військового, адвокати подали повторну заяву вже від імені ДПСУ.
Нагадаємо, «Укрпошта» у 2022 році випустила відповідну поштову марку, присвячену фразі, вимовленій у перший день російського вторгнення прикордонником з острова Зміїний. Ця марка згодом отримала найвищу нагороду міжнародної філателістичної мистецької премії, відомої як «філателістичний Оскар».