OpenAI видалила іранські акаунти, що писали про вибори в США за допомогою штучного інтелекту
OpenAI видалила іранські акаунти, що писали про вибори в США за допомогою штучного інтелекту
Компанія OpenAI виявила і видалила мережу іранських акаунтів, які використовували чат-бот ChatGPT для проведення іноземної операції впливу на президентські вибори в США. Про це повідомила компанія в п'ятницю, 16 серпня, пише Bloomberg.
Акаунти створювали контент, який, здавалося, був створений ліберально та консервативно налаштованими користувачами, зокрема там були пости про те, що колишній президент Дональд Трамп зазнав цензури в соціальних мережах.
Операція впливу також містила пости про війну Ізраїлю в Газі, Олімпійські ігри в Парижі та теми моди і краси. Однак, як зазначив Бен Німмо, головний дослідник команди з розвідки та розслідувань OpenAI, ця кампанія не отримала значного залучення аудиторії.
«Операція намагалася грати на обидві сторони, але не виглядало, що вона отримала підтримку з жодної зі сторін», — сказав він.
Іранська операція стала останнім прикладом використання штучного інтелекту в сумнівних спробах впливу в соціальних мережах, які поки що не мали успіху. Це може свідчити про те, що іноземні оператори ще не зрозуміли, як найкраще використовувати нові інструменти штучного інтелекту, які можуть швидко створювати переконливий текст і зображення за мінімальні витрати.
Компанія OpenAI не уточнила точну кількість акаунтів, які були видалені. Також були виявлені десяток акаунтів на платформі X (колишній Twitter) і один на Instagram, що брали участь в операції. Акаунт на Instagram був видалений і здебільшого був орієнтований на Шотландію, де публікував матеріали про їжу.
Це розкриття сталося після того, як імовірні іранські хакери зламали штаб Дональда Трампа, що спричинило федеральне розслідування можливого іноземного втручання у вибори США. Американська розвідка неодноразово попереджала про спроби іноземних урядів впливати на думки американців.
У травні OpenAI повідомляла, що мережі з Росії, Китаю, Ірану та Ізраїлю намагалися використовувати продукти штучного інтелекту компанії для підсилення своїх пропагандистських зусиль. Проте ці кампанії не змогли досягти значного залучення аудиторії, попри використання ШІ для створення великої кількості контенту.
Нагадаємо, у звіті компанії Google йшлося, що хакерська група APT42, яку пов'язують із Корпусом вартових ісламської революції Ірану, намагається атакувати облікові записи десятка людей, пов'язаних з президентом США Джо Байденом, віцепрезиденткою Камалою Гарріс і кандидатом у президенти Дональдом Трампом.
Фото: Bloomberg.