У Мінцифрі напрацювали рішення для стабілізації мобільного звʼязку під час знеструмлень
У Мінцифрі напрацювали рішення для стабілізації мобільного звʼязку під час знеструмлень
Міністерство цифрової трансформації вже напрацювали рішення для стабілізації мобільного зв’язку під час знеструмлень. Про це повідомила пресслужба міністерства.
У Мінцифрі повідомили, що вже оновили вимоги Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) щодо забезпечення мобільними операторами безперервного живлення мереж. Тепер мобільні оператори повинні забезпечити 25% мереж генераторами, щоб вони працювали від 72 годин без світла, інша частина мобільної мережі має працювати 10 годин на акумуляторних батареях.
Посилено також перевірки виконання вимог.
Оператори щоквартально даватимуть апдейт щодо ситуації НЦУ, а Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, перевірятиме їх.
Крім того, регулятор ухвалив постанову №322, згідно з якою оператори зможуть подати заявку в обленерго, щоб установа модернізувала свої мережі, які йдуть до базових станцій. Це дасть змогу швидше заряджати акумулятори.
Також уже узгоджений перелік об’єктів, які повинні мати безперебійне живлення. ОВА передадуть його до обленерго.
Крім того, парламент ухвалив законопроєкт про скасування мита та ПДВ на ввезення акумуляторів і генераторів.
Триває робота над тим, щоб забезпечити бронювання військовозобов’язаних співробітників ремонтних бригад.
«Паралельно починаємо працювати над новим сервісом у “Дії” — українці зможуть повідомляти про проблеми зі зв’язком у застосунку навіть без доступу до інтернету. Коли зв’язок відновиться, інформація автоматично підтягнеться в “Дію”», — додали у Мінцифрі.
Нагадаємо, раніше в компанії lifecell назвали «украй складними» вимоги, поставлені перед операторами Держспецзв’язку.
У компанії мобільного зв'язку «Київстар» повідомили, що працюють над аналізом поточної ситуації роботи мережі під час знеструмлень та оцінкою можливостей реалізації вимог розпорядження, з урахуванням усіх об’єктивних зовнішніх чинників та надскладної ситуації в енергетичній галузі держави.
А у ПрАТ «ВФ Україна» («Vodafone Україна») оцінює вимоги Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій при Держспецзв’язку як «доволі складні».
Ще в листопаді 2022 року в умовах великої війни та блекаутів президент указом №802 поставив до провайдерів і мобільних операторів вимогу забезпечувати безперервний зв'язок упродовж 72 години у разі відсутності електроживлення. За недотримання цих вимог передбачені штрафні санкції.
Така вимога зумовила нові виклики, які вимагають інвестицій у модернізацію мереж, захисту її від кібератак, а також відновлення в разі пошкоджень обстрілами. Детальніше про ці проблеми можна прочитати в матеріалі журналістки «Детектора медіа» Наталії Данькової.
2 липня цього року Володимир Зеленський доручив міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову на засіданні Ставки представити аналіз по операторах мобільного зв’язку.
Раніше в Мінцифрі підготували поради, як залишатися на зв'язку під час знеструмлень.
Фото: «Репортер»