У lifecell назвали «украй складними» вимоги, поставлені перед операторами Держспецзв'язку

У lifecell назвали «украй складними» вимоги, поставлені перед операторами Держспецзв'язку

23:27,
18 Липня 2024
723

У lifecell назвали «украй складними» вимоги, поставлені перед операторами Держспецзв'язку

23:27,
18 Липня 2024
723
У lifecell назвали «украй складними» вимоги, поставлені перед операторами Держспецзв'язку
У lifecell назвали «украй складними» вимоги, поставлені перед операторами Держспецзв'язку
Вже більше половини всіх базових станцій lifecell в Україні — понад 5 тис. — обладнано новими літієвими батареями.

Інвестиції lifecell у забезпечення інфраструктури альтернативними джерелами живлення досягли майже 1 млрд грн з осені 2022 року, однак нові вимоги Держспецзв'язку компанія оцінює як «украй складні». Про це повідомила пресслужба компанії, передає Інтерфакс-Україна. 

«Ми підтримуємо необхідність забезпечити безперервність зв'язку для абонентів, особливо під час війни. Компанія намагатиметься робити все, щоб поліпшити ситуацію з автономним живленням нашого обладнання та наявністю зв'язку під час відключень. Ми працюємо над цим із 2022 року і будемо продовжувати це робити. Що стосується нових умов, прописаних у розпорядженні НЦУ — терміни і вимоги вкрай складні, зараз ми аналізуємо всю інформацію», — йдеться в повідомленні.

У компанії повідомили, що вже більше половини всіх базових станцій lifecell в Україні — понад 5 тис. — обладнано новими літієвими батареями.

«Ці батареї витривалі й можуть підтримувати роботу базових станцій до 4–8 годин за відсутності стаціонарного живлення та помірного навантаження на мережу. До того ж, такі батареї заряджаються в кілька разів швидше», — повідомили в пресслужбі.

Водночас в lifecell уточнили, що ресурсу батарей вистачає на різну тривалість часу, залежно від часу між знеструмленнями в кожній конкретній місцевості. Батареям потрібно встигнути повністю зарядитися до чергового відключення.

«Наприклад, якщо немає електроенергії протягом 10 годин, потім 2 години вона є і знову вимикається — батареї просто не встигнуть зарядитися. Впливає також показник кількості активних абонентів, які перебувають поруч, і гаджетів, які підключаються до тієї самої базової станції, і наскільки інтенсивно ці абоненти навантажують мережу.  Погодні умови також впливають на виснаження батареї, адже системи охолодження також споживають електроенергію», - пояснили в пресслужбі оператора.

Ще близько 1,7 тис. базових станцій lifecell забезпечені альтернативним енергопостачанням за допомогою генераторів.

У компанії наголосили, що за допомогою тільки генераторів неможливо зарезервувати більшу частину обладнання. Їм потрібне постійне обслуговування: люди, які встановлюють, заправляють, налаштовують.

Крім того, не кожну базову станцію можна живити від генератора.

У низці місць їхнє використання заборонено, наприклад, у містах зі щільною забудовою на дахах будинків.

Близько 80% базових станцій мережі lifecell встановлено на дахах будинків, а в містах ця частка сягає близько 90%, уточнили у пресслужбі.

Нагадаємо, що раніше у компанії мобільного зв'язку «Київстар» повідомили, що працюють над аналізом поточної ситуації роботи мережі під час знеструмлень та оцінкою можливостей реалізації вимог розпорядження, з урахуванням всіх об’єктивних зовнішніх чинників та надскладної ситуації в енергетичній галузі держави.

А у ПрАТ «ВФ Україна» («Vodafone Україна») оцінює вимоги Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій при Держспецзв'язку як «доволі складні».

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України 15 липня 2024 року зобов'язала операторів забезпечити зв'язок протягом 10 годин, якщо немає електропостачання. 

Ще в листопаді 2022 року в умовах великої війни та блекаутів президент указом №802 поставив до провайдерів і мобільних операторів вимогу забезпечувати безперервний зв'язок упродовж 72 години у разі відсутності електроживлення. За недотримання цих вимог передбачені штрафні санкції. 

Така вимога зумовила нові виклики, які вимагають інвестицій у модернізацію мереж, захисту її від кібератак, а також відновлення в разі пошкоджень обстрілами. Детальніше про ці проблеми можна прочитати в матеріалі журналістки «Детектора медіа» Наталії Данькової.

2 липня цього року Володимир Зеленський доручив міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову на засіданні Ставки представити аналіз по операторах мобільного зв’язку. 

Раніше в Мінцифрі підготували поради, як залишатися на зв'язку під час знеструмлень.

Фото: «Репортер»

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду