Чехія «приєднала» Калінінград, а Нідерланди зазіхають на всю Росію. Новий флешмоб в Європі
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Чехія «приєднала» Калінінград, а Нідерланди зазіхають на всю Росію. Новий флешмоб в Європі
Європейці почали жартувати про можливу анексію російських територій ще напередодні псевдореферендумів в Донецькій, Запорізькій, Луганській та Херсонській областях. Зокрема, 22 вересня ведучий програми «Вечірнє шоу з Ар'єном Любахом» на нідерландському телебаченні заявив, що Росія – це «нідерландські історичні землі», та запропонував референдум про приєднання РФ до Нідерландів у статусі провінції. Серед аргументів на користь права Нідерландів анексувати Росію автори ролика нагадують той факт, що мати нинішнього короля Нідерландів Віллема-Олександра — прапраправнучка російського імператора Павла I, а донька російського диктатора Володимира Путіна багато років проживає в селі Воорсхотен (провінція Південна Голландія). «Туди добровільно ніхто не поїде, за винятком хіба що тих, для кого ці місця рідні», — йдеться у ролику.
Через декілька днів у польському Twitter з’явилася карта, яку створив користувач papież internetu. На ній зображено фіктивний поділ Калінінграда між Польщею та Чехією. «Настав час поділити Калінінград, щоб наші чеські брати нарешті отримали вихід до моря», — прокоментував автор.
Наступного дня карту опублікував у своєму Twitter депутат Європарламенту від Чехії Томаш Здеховський. Це дало початок флешмобу про приєднання Калінінграда до Чехії та перейменування його на Краловець.
Як повідомляє «Європейська правда», за останній тиждень користувачі створили жартівливу онлайн-петицію про проведення «референдуму» із заздалегідь відомим результатом в 98% голосів «за», а потім «провели» референдум та оголосили про приєднання Калінінградської області до Чеської республіки під назвою Краловецького краю. Далі вони створили туристичну сторінку «столиці» Краловець та обліковий запис в Twitter і оголосили про початок «будівництва» першого важливого інфраструктурного об’єкта — «Пивного потоку-1» та «Пивного потоку-2» з «материкової» Чехії, а також випуск монет.
Жарти підхопили представники чеських компаній: пошта анонсувала випуск марок, залізна дорога — зміни розкладу та маршрутів заради Краловця, а статистичне агентство оголосило, що невдовзі проведе перепис населення міста.
Меми про Краловець стали вірусними не лише в чеському сегменті соцмереж, але й в сусідніх Польщі та Словаччині. Ось деякі з них:
Раніше «MediaSapiens» повідомляв, що в соцмережах відбувся флешмоб про повернення українських компаній в Крим.
Фото: Twitter