Івано-Франківський суд оштрафував місцевого підприємця за антивакцинаторський пост у фейсбуку
Івано-Франківський суд оштрафував місцевого підприємця за антивакцинаторський пост у фейсбуку
У Івано-Франківську суд оштрафував підприємця Василя Дмитріва на 255 гривень за те, що той зробив репост публікації у фейсбуку, в якій йшлося про те, що вакцинація — це чипування. Про це пише видання «Ґрати».
Повідомляється, що до Василя Дмитріва, який працює в магазині одягу, на початку квітня прийшли поліцейські та сказали, що він скоїв адміністративне правопорушення — поширив антивакцинаторський пост, який «ширить неправдиві чутки, які можуть викликати паніку». Справу чоловіка направили до суду за статтею 173-1 Кодексу про адміністративні правопорушення.
Як пишуть Ґрати, 19 січня чоловік репоснув публікацію користувача «Ратибор Расов», яка містила дві фрази: «НАНО-чіп масштабна демонстрація: для управління тілом людиною, поставляється в організм з вакциною» і «Moderna зізналася: ми не вакцинуємо людей, ми їх« чипуємо». Пост на сторінці Дмитріва отримав лише два лайки.
«Поліцейські склали протокол, і 19 квітня його розглянув суд. У протоколі було сказано, що Дмитрів "поширив інформацію про використання вакцини від коронавірусу, яка не відповідає дійсності"», — пишуть Ґрати.
Сам чоловік свою вину заперечує й каже, що нічого протиправного не зробив, адже у кожної людини може бути своя думка. «А якщо ви так хочете боротися з неправдивими чутками, знайдіть першоджерело. Блокуйте або штрафуйте його, а я ж не першоджерело. Це просто нонсенс», — заявив Дмитрів.
Депутат чоловіка просив закрити справу через відсутність доказів. Й стверджував, що Дмитрів не поширював інформацію про вакцину проти коронавірусу, оскільки в пості не сказано, що йдеться саме про щеплення від COVID-19. Проте суддя Інеса Болюк визнала провину чоловіка доведеною. Наразі Дмитрів та його адвокат готуються подавати апеляцію.
Нагадаємо, правоохоронці Індії розпочали провадження щодо чоловіка Шашанку Ядаву, який просив допомогу з киснем для свого хворого дідуся у Twitter. Чоловіка звинуватили у поширенні чуток про те, що в місцевих лікарнях хворим не вистачає кисню «з наміром спровокувати страх або тривогу».
Фото: unsplash