Ексрозвідник Сноуден подав заявку на отримання російського громадянства
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Ексрозвідник Сноуден подав заявку на отримання російського громадянства
Колишній співробітник Агентства національної безпеки (АНБ) США Едвард Сноуден, який з 2013 року мешкає в Росії, подав заяву на отримання російського громадянства. Про це він повідомив у своєму Twitter.
«Після стількох років розлуки з нашими батьками, моя дружина і я не маємо ніякого бажання бути розлученими з нашим сином. Тому в цю епоху пандемії і закритих кордонів ми подаємо на подвійне громадянство США та Росії», - написав Сноуден.
After years of separation from our parents, my wife and I have no desire to be separated from our son. That's why, in this era of pandemics and closed borders, we're applying for dual US-Russian citizenship. https://t.co/cCgT0rr37e
— Edward Snowden (@Snowden) November 1, 2020
Колишній розвідник при цьому не збирається відмовлятися від американського громадянства. Сноуден зазначив, він з дружиною Ліндсі Міллс залишаться американцями і виховуватимуть сина згідно «з усіма цінностями Америки, які ми любимо, включаючи свободу висловлювати свою думку».
«Я з нетерпінням чекаю дня, коли зможу повернутися в США, щоб вся сім'я возз'єдналася. Наше головне бажання - щоб син відчував себе як вдома, де б він не жив», - написав ексрозвідник.
Раніше Сноуден отримав безстроковий вид на проживання в Росії. В кінці грудня Сноуден з дружиною чекають на народження першої дитини.
Едвард Сноуден живе в Росії з 2013 року після того, як передав журналістам дані про програми стеження АНБ і ЦРУ за американськими громадянами. Після цього він втік з США спочатку в Гонконг, а потім в Росію. У США Сноудену загрожує 30 років в'язниці за розголошення секретних відомостей.
У Росії дозволено подвійне громадянство. Іноземцям, які отримують російське громадянство, не потрібно відмовлятися від громадянства інших країн.
Нагадаємо, у вересні апеляційний суд дев'ятого округу США визнав незаконною програму стеження за дзвінками і листуванням користувачів інтернету, розроблену в Агентстві національної безпеки (АНБ). Вперше про програму стеження повідомив колишній співробітник АНБ Едвард Сноуден у 2013 році.
Згідно з рішенням суду, збір записів телефонних розмов мільйонів американців без санкції суду порушує «Акт про негласне спостереження з метою зовнішньої розвідки» і може бути неконституційним.
Фото: Главком