У мережі з’явилося нове відео арешту та загибелі Джорджа Флойда
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У мережі з’явилося нове відео арешту та загибелі Джорджа Флойда
Британський таблоїд Daily Mail оприлюднив відео з камер, що закріплені на тілі двох поліцейських, які брали участь у затриманні Джорджа Флойда. Видання не уточнює, яким чином отримало доступ до цих записів — однак видно, що вони перезняті з монітора, повідомляє «НВ».
Перше відео з камери триває 8 хвилин 38 секунд. Воно починається з моменту, коли поліцейські підійшли до машини Флойда, та завершується тим, як після суперечки із затриманим правоохоронці повалили його на землю вже поруч з поліцейським авто.
Друге відео з камери поліцейського Олександра Куенга триває понад 18 хвилин. Запис починається ще в магазині Cup Foods, де продавець показує поліцейським імовірно фальшиву купюру у 20 доларів.
Ці відео доводять, що Флойд не намагався тікати з місця події. Коли його посадили вже закутого в наручники Флойда до поліцейської автівки, просив не садити його в тюрму. Запевняв, що страждає на клаустрофобію і йому страшно.
Раніше суд у США вирішив не оприлюднювати для громадськості відеозаписи інциденту з нагрудних камер 37-річного поліцейського Томаса Лейна та 26-річного Олександра Куенга (обидва працювали в поліції Міннеаполіса з серпня 2019 року, раніше не мали скарг на перевищення повноважень). Відео було долучено до справи за клопотанням адвоката Лейна, який сподівався таким чином довести невинність свого підзахисного, нагадує CNN.
Саме Лейн і Куенг були першими двома поліцейськими, які прибули до магазину Cup Foods у Міннеаполісі, де Флойд спробував розплатитися фальшивою купюрою.
Наприкінці травня в США темношкірий Джордж Флойд загинув після задушливого прийому, який до нього застосував поліцейський Дерек Шовен. Відео з інцидентом викликало хвилю протестів - спочатку в Міннеаполісі (штат Міннесота), а потім по всіх Сполучених Штатах.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп запостив у Twitter відео, де його прихильник кричав про «white power» («владу білих»), але потім видалив його.
Фото: Unsplash