Автори Telegram-каналу «Коронавірус-Інфо» розповіли, де беруть та як перевіряють дані про пандемію

Автори Telegram-каналу «Коронавірус-Інфо» розповіли, де беруть та як перевіряють дані про пандемію

11:01,
4 Червня 2020
3585

Автори Telegram-каналу «Коронавірус-Інфо» розповіли, де беруть та як перевіряють дані про пандемію

11:01,
4 Червня 2020
3585
Автори Telegram-каналу «Коронавірус-Інфо» розповіли, де беруть та як перевіряють дані про пандемію
Автори Telegram-каналу «Коронавірус-Інфо» розповіли, де беруть та як перевіряють дані про пандемію
Автори:
В Інституті когнітивного моделювання відповіли на питання, чи можна довіряти даним, розміщеним на каналі «Коронавірус-Інфо», який став популярним за час карантину в Україні.

Канал «Коронавірус-Інфо» з інформацією про пандемію створили 5 березня цього року. Він став одним із найпопулярніших в Україні: понад 3,5 млн підписників у Viber та більше за 817 тисяч — у Telegram, нагадує «Громадське».

Видання взяло інтерв’ю у авторів каналу з Інституту когнітивного моделювання - засновник Інституту когнітивного моделювання Віктор Березенко та виконавча директорка Інституту Світлана Павелецька.

Автори запевнили, що не беруть кошти від держави на ведення каналу та зазначили, що створити «Telegram-канал не коштує нічого».

Інститут когнітивного моделювання — це бізнес-установа, яка має багато клієнтів, проте більшість із них не можна розголошувати, кажут спікери. 

«Щодо "Коронавірус-Інфо" — це наші співробітники, які працюють постійно у нас у штаті, які отримали додаткове навантаження, але ми не благодійна організація. У нас є pro bono проєкти як у юристів, і це "Коронавірус-Інфо"», — розповіла виданню Світлана Павелецька.

На запитання, чи можна вірити інформації, яка розміщуєьтвся інформація проходить верифікацію в Міністерстві охорони здоров’я, відповіли, що використовують тільки офіційні дані з першоджерел. А від офіційних установ отримують інформацію щодо кількості інфікованих людей та померлих. 

«Коли ми тільки починали, було багато дискомунікації. Хтось постив одне, хтось інше. Зараз люди звикли, наша інформація є верифікованою, підтвердженою МОЗ. Ми віримо тільки в доказову медицину, тому хотіли показати: ось ці люди, вони експерти, вони знають, що робити, якщо у вашої дитини температура 38 — чи вам викликати швидку, чи звертатися до сімейного лікаря. Ось реаніматолог, і він показує ШВЛ (апарат штучної вентиляції легенів — ред.), бо ми не розуміємо, як це працює, а лікарі пояснюють людською мовою, що це означає. Цих лікарів-експертів дуже мало, зазвичай люди можуть назвати тільки лікаря Комаровського і все», — пояснила пані Павелецька. 

Автори каналу зазначили, що будуть працювати й після пандемії.

«Канали закривають певну потребу населення в інформації. Потреба в інформації залишатиметься завжди. Як виходити з карантину, що робити після? Ми й зараз там говоримо про економічну кризу, спричинену зокрема  і коронавірусом. Що людям робити, як адаптуватися до нових економічних умов — усі ці канали допомагають людям пережити кризу. Після медичної (кризи) настане економічна. Доки ці канали будуть популярними й потрібними людям, доти ми інвестуватимемо час і зусилля», - додала Павелецька.

Нагадаємо, раніше Олександр Лінчевський дав MediaSapiens велике інтерв’ю, де дав оцінку карантинним заходам від Уряду та розповів про дезінформацію щодо мед реформи.

Фото: delo.ua

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Микола
09:30 / 05.06.2020
у ЦГЗ канал в телеграмі https://t.me/PHC_Ukraine інформативніший!
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду