ВООЗ припинила дослідження препаратів проти малярії в лікуванні хворих на коронавірус
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
ВООЗ припинила дослідження препаратів проти малярії в лікуванні хворих на коронавірус
Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що тимчасово припиняє дослідження впливу гідроксіхлорохіну та хлорохіну у лікуванні пацієнтів з коронавіусною інфекцією. Раніше ці препарати від малярії та вовчаку були включені ВООЗ в програму глобального дослідження експериментального лікування коронавірусної інфекції, яка мала назву «Солідарність».
Генеральний директор організації Тедрос Гебреісус сказав, що програму призупинено через опубліковану минулого тижня в медичному виданні Lancet статті, в якій наведені дані, що свідчать про небезпеку використання цих двох препаратів для людей з ковідною інфекцію. Як пишуть автори статті, пацієнти, які приймали гідроксіхлорохін в рамках клінічного дослідження, вищі показники проблем з серцем, а також в частіше помирають, ніж ті, хто не приймали препарат. Він додав, що занепокоєння стосувалося тільки використання гідроксіхлорохіну і хлорохіну для людей з Covid-19 – препарати рекомендовані і безпечні для лікування малярії та автоімунних захворювань.
Нагадаємо: в статті Lancet вказувалося, що смертність в контрольній групі, яка отримувала лише підтримуючу терапію, склала 9,3%, а смертність в групах, які отримували ліки від малярії - від 16 до 23,8%. У дослідженні використали дані 96 тисяч пацієнтів з 671 лікарні по всьому світу. З них 14888 отримували гидроксихлорохин або хлорохін в поєднанні з антибіотиками або без них, а 81144 пацієнта, яким не давали ці ліки, були виділені в контрольну групу.
Препарат гідроксіхлорохін рекомендував президент США Дональд Трамп для лікування ковідної інфекції – навіть називав цей препарат «божим чудом». 19 травня стало відомо, що Трамп приймає його у якості профілактичного засобу від коронавірусу. Американський Центр по контролю над захворюваннями також рекомендував використовувати його у протоколах лікування ковідної інфекції. Цей препарат також включений МОЗ в протокол лікування коронавірусу в Україні.
Фото: voanews.com/AP