Новинні медіа в 2011 році: десять передбачень

00:00,
13 Січня 2011
680

Новинні медіа в 2011 році: десять передбачень

00:00,
13 Січня 2011
680
Новинні медіа в 2011 році: десять передбачень
Медіа набуває нових форматів, планшети і мобільні пристрої рулять, соцмедіа замінюють пошукові сервери, соціальні репортажі стають реальністю, інтерактивне телебачення розвивається.

Автор матеріалу – Вадим Лаврусик. Опубліковано на сайті Mashable!

2010-й був роком удосконалення та подальшого просування мобільних засобів інформування користувачів, особливо це було актуально для власників IPad (якщо зараховувати цей планшетний комп’ютер мобільних пристроїв). Чимало інформаційних компаній, як-от Washington Post і CNN, посилили інтерактивність прикладних програм, завдяки яким можна споживати їхню продукцію в мобільних пристроях, доповнюючи таким чином звичні нам форми отримання новин.

У 2011 році з розвитком прикладних програм для отримання новин через мобільні телефони та IPad увага до мобільних пристроїв зростатиме й далі, але все більше уваги приділятиметься інтеграції соціальних компонентів у цьому питанні.

Зі збільшенням переходів користувачів за посиланнями з соціальних мереж до новинних сайтів фокус поступово перейде від забезпечення можливості пошуку інформації до соціального компоненту – можливості оперативного обговорення та обміну новинами між користувачами. Процес забезпечення новинами матиме значну інтерактивну складову, повідомлення призначатимуться не для безликої маси, а для конкретної особи, яка зможе оперативно на них відреагувати, соціальні сервіси впливатимуть також і на інститут журналістики.

1. Витік інформації і журналістика: медіа набуває нових форматів

У 2010 році завдяки оприлюдненню суперечливої інформації набула широкого розголосу ситуація навколо WikiLeaks. У 2011 році ми побачимо, що уряди багатьох країн переслідуватимуть засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа за його роль у поширенні секретних документів і буде розгорнуто декілька судових процесів. Але навіть якщо WikiLeaks закриють, ми побачимо вплив цього явища на журналістику, побачимо, що низка електронних ЗМІ стануть послідовниками WikiLeaks. Це будуть не тільки сайти, що виконують роль посередників або відлуння WikiLeaks, – це будуть нові самостійні ресурси зі спеціалізацією на окремих явищах суспільного життя. Вже наприкінці минулого року ми побачили Openleaks, Brusselsleaks і Tradeleaks, з’являться й інші.

2. Більше угод про злиття та поглинання

Наприкінці 2010 року ми побачили, що американська медіакомпані AOL придбала технологічний блог Tech Crunch, а видання Newsweek і портал новин The Daily Beast домовилися про злиття.

Це стало свідченням визнання цензурованості й незалежності нових інформаційних ресурсів та блогів, що згуртували навколо себе широку аудиторію, широко розгорнули свою діяльність і чиє об’єднання з уже давно відомими виданнями показало, що вони заслуговують на довіру.

Отже, наступного року з мінімізацією доходів зі звичних джерел фінансування для новинних компаній та подальшим зростанням нових медіа можна чекати ще більше таких злиттів і поглинань. Це не викликає сумніву, питання лише в тому, які саме кампанії буде задіяно в цих процесах. Думаю, так само, як і минулого року, імена героїв стануть несподіванкою.

3. Інформаційні проекти для планшетних комп’ютерів та мобільних телефонів

У 2010 році, коли новини стали споживати значною мірою через мобільні телефони, ми побачили, що інформаційні агентства почали сприймати мобільні пристрої серйозно. Окрім запуску прикладних програм для різних програмних платформ мобільних телефонів, мабуть, найяскравішим прикладом є план News Corp створити електронну газету The Daily, завантажити яку зможуть лише власники iPad, кожен новий її випуск коштуватиме $0,99. Компанії Apple, що бере участь у проекті, належатиме 30% прибутків. З огляду на стрімке зростання продажів планшетних комп’ютерів, значна часка з яких – саме iPad, можна казати про зростання таких видань, як The Daily.

4. Геолокація новинних повідомлень

У 2010-му набирали обертів геолокаційні сервіси Foursquare, Gowalla and SCVNGR. Навіть «Фейсбук» запустив гру з геолокаційною складовою, а Google презентував сервіс рекомендацій HotPot (використовує рейтинги Google Places, допомагає користувачам знайти необхідні заклади в місті) і почав його тестування в Портленді. Реальність така, що лише 4% користувачів використовують такі сервіси на ходу. Я припускаю, що зі збільшенням кількості таких користувачів подібні сервіси набиратимуть популярності й у 2011 році ми побачимо, що новинні агенції впроваджуватимуть геолокаційні платформи у прикладні програми для читання новин у мобільних телефонах.

5. Соціальні медіа проти звичайного інтернет-пошуку

У 2010 році ми також побачили, як стрімко зростає популярність соціальних медіа. На сам лише «Фейсбук» припадає 25% усіх переглядів інтернет-сторінок у США. Наступного року ми побачимо, що багато новинних організацій приділятимуть менше уваги оптимізації сайтів у пошукових системах (SEO), натомість пріоритет перейде до оптимізації під соціальні мережі, оскільки вони бачитимуть, що користувачі дедалі більше переходять на їхні ресурси зі своїх сторінок у соціальних мережах.

Кен Доктор, автор Newsonomics та аналітик новинної галузі в Outsell, нещодавно зазначив, що кількість переходів на новинні сайти за посиланнями, розміщеними в соціальних мережах, – найбільш зростаюче джерело трафіку для перших. І, звісно, такі переходи набагато «якісніші», ніж переходи з пошукових систем: читачі переглядають більше сторінок, залишаються довше на сторінці тощо.

6. Посада міжнародного кореспондента піде в небуття

У 2011-му значущість посади міжнародного кореспондента зменшиться у порівнянні з минулим та сьогоденням. Згідно з дослідженням Інституту журналістики, завдяки зростанню економічного тиску та масового використання цифрових технологій для обміну і поширення новин за кордон посада міжнародного кореспондента в зарубіжних філіях «вже не буде визначальною в тому, як ми дізнаватимемося про події у світі».

Але не все так страшно, адже міжнародні кореспонденти все ж такі будуть затребувані для роботи в країнах Азії та Африки, де технології не настільки поширені через політичну та економічну нестабільність. У 2011 році ми побачимо, що все більше новинних агенцій користуватимуться послугами позаштатних кореспондентів і, в багатьох випадках, використовуватимуть інформацію, створену та завантажену громадянами.

7. Стандарти веб-синдикації та куратори оригінального контенту

Моделі синдикації сайтів (синдикація – процедура, завдяки якій автор або редактор сайту надає частково або повністю матеріали сайту для публікації на інших сайтах) також зазнають змін у 2011 році. Медіааналітик Клей Ширкі нещодавно передбачив, що все більше новинних ресурсів, що републікують інформацію, підуть з ринку. Хоча загалом це правда, підхід до синдикації залежатиме від розміру тематичного кола першоджерела, адже якщо зміст – король, то нішевість – звісно, королева. Тематичні ресурси, які колись користувались оригінальним контентом, створеним великими організаціями, приділятимуть більше уваги виробництву оригінального контенту. А сучасні новинні бренди під тиском необхідності випускати великий обсяг новин незважаючи на скорочення штатних одиниць, дозволять собі брати оригінальний контент із ресурсів вузької тематики. Іншими словами, вони продукуватимуть так само багато новин, але за допомогою синдикаційних партнерів.

8. Соціальні репортажі стають реальністю

У 2010 році ми побачили, що користувачі соціальних мереж долучаються до створення новин, у деяких випадках стають основним джерелом інформації або контекстуалізують події за допомогою кураторських інструментів, як-от Storify (дозволяє шукати інформацію у блогах, фото- та відеохостингах, поєднувати відомості в загальну історію й додавати власні коментарі). Ми також побачили зростання прикладних програм для споживання новин, таких як Flipboard і Pulse тощо.

У 2011-му не тільки користувачі долучаються до створення новин, але й соціальні й технологічні компанії братимуть участь у створенні контенту та курування бізнесу, допомагаючи знайти необхідний сигнал в інформаційному шумі.

9. Інформаційні агенції стають «розумнішими» з соціальними медіа

У 2010 році інформаційні організації почали сприймати соціальні медіа більш серйозно, і ми побачили, що багато організацій ввели посади редакторів для роботи у соціальних медіа. В USA Today нещодавно призначено редактора соціальних медіа, тимчасом як у The New York Times скасували посаду і віддали кермо команді, що займається інтерактивним порталом видання.

The Times рухається до перебудови своєї соціальної медіастратегії за рахунок переходу від централізованої моделі до децентралізованої, де працює кілька редакторів і контентерів. У 2011 році ми побачимо, що дедалі більше організацій прямуватимуть до децентралізації в роботі з соціальними медіа, коли замість одного редактора працюватиме команда, що відрізнятиметься інтегрованим та зосередженим підходом. Це буде не просто один редактор, що виставляє новини або керує процесом публікації новин в організації, – у новій моделі кожен журналіст виступатиме в якості менеджера своєї тематичної спільноти.

10. Піднесення інтерактивного телебачення

Згідно з тим, як нині в інтернеті обговорюють інтерактивне телебачення, таке як Google TV, iTV, Boxee Box та інші аналогічні служби нового покоління, можемо судити, що багато людей уперше познайомилися з інтерактивним телебаченням у 2010 році.

У 2011-му це все підніметься на новий щабель та переінакшить не тільки спосіб, у який подаватиметься інформація, але похитне домінування традиційного телебачення в залученні рекламних коштів протягом багатьох років.

Американці наразі витрачають однакову кількість часу на інтернет і перегляд телевізора, до того ж половина з них роблять це паралельно. Можливість обговорити шоу – проблема, що існувала деякий час, але користувачі знайшли рішення, розпочавши розмови у Facebook і Twitter. Такі компанії, як Twitter, визнають проблему і намагаються знайти спосіб зробити перегляд телебачення інтерактивним.

Справа не тільки у взаємодії, але й у способі споживання інформації. Компанії-власники інтернет-телебачення шукатимуть відповідні технологічні рішення для тих, хто звик переглядати новини та обговорювати їх у мережі. Це не означає, що про телевізори забудуть, натомість їх поєднають із інтернетом і його численними пропозиціями щодо змістового наповнення.

Mashable!, переклад – «Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду