Президент Судану наказав звільнити з в'язниць усіх журналістів

00:00,
29 Серпня 2011
502

Президент Судану наказав звільнити з в'язниць усіх журналістів

00:00,
29 Серпня 2011
502
Президент Судану наказав звільнити з в'язниць усіх журналістів
Президент Судану Омар Хасан Ахмед аль-Башир наказав звільнити всіх суданських журналістів, що знаходяться у в'язницях цієї країни. Повідомляє liga.net з посиланням на телеканал «Вести».  

За даними місцевих спостерігачів, Омар аль-Башир прийняв рішення звільнити всіх шістьох журналістів, взятих під варту, після відвідування урочистого заходу, який проводили в Хартумі співробітники одного з місцевих ЗМІ на честь священного для всіх мусульман місяця рамадан, який завершується у вівторок 30 серпня .

 

«За такої знаменної нагоди, а також на знак поваги до журналістів, я наказую звільнити всіх утримуваних під вартою журналістів, – оголосив Омар аль-Башир після закінчення заходу. – Ми вітаємо свободу слова і закликаємо проявляти більше цивільної відповідальності».

 

Шістьом журналістам, більшість з яких є співробітниками радіостанції «Дабанга», зареєстрованої в Нідерландах, були пред'явлені звинувачення в зв'язках з повстанцями в провінції Дарфур і з Міжнародним кримінальним судом (МУС) в Гаазі, що звинувачує Омара аль-Башира в геноциді проти населення цієї суданської провінції .

 

У 2010 році 13 співробітників «Дабанга» були арештовані на підставі того, що у радіостанції відсутня ліцензія на мовлення в Судані. Разом з ними суданські спецслужби заарештували відомого журналіста дарфурського Джафаара аль-Садкі, кореспондента незалежної газети «Аль-Сахаф». До останнього часу під вартою залишалися шестеро журналістів, які, згідно з новим президентським указом, будуть незабаром відпущені на свободу.

 

Судан відомий як країна, де діяльність журналістів пов'язана з підвищеною небезпекою. Відповідно до Індексу свободи преси за 2010 рік, який кожен складає міжнародна організація «Репортери без кордонів», Судан займає сьоме місце з кінця. Гірша ситуація зі свободою слова лише в Еритреї, яка четвертий рік поспіль очолює список найбільш небезпечних для журналістів країн разом з КНДР, Туркменією, Іраном, М'янмою і Сирією.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду