Зураб Аласанія про суспільне мовлення: "Головне – ми знаємо, що і як робити"
Зураб Аласанія про суспільне мовлення: "Головне – ми знаємо, що і як робити"
Закон передбачає створення юридичної особи публічного права "Національної суспільної телерадіокомпанії України" (НСТУ). Для цього буде реорганізовано низку державних мовників, серед яких – і Національна телекомпанія України.
Стосовно підписання закону свою думку висловив генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія: "З моменту підписання Закону "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" починається велика робота. Працювати доведеться довго – приблизно рік тільки до того моменту, коли суспільне мовлення стартує по-справжньому. Планів стосовно переходу до суспільного мовлення багато. Зокрема, в майбутньому будемо вдосконалювати прийнятий закон ініціюванням додаткових підзаконних актів чи указами Кабінету Міністрів, наприклад.
Перехід до суспільного мовлення здійснюватиме велика робоча група, до складу якої входить і рух "Стоп цензурі", і рух "Чесно", і "Hromadske.tv", і деякі політики, і медіа-юристи та багато інших професіоналів. Також маємо плани долучити фахівців з-за кордону, які мають досвід роботи в цій сфері. Україна, на жаль, запізнилася із переходом до суспільного мовлення на 15 років, тому роботи сьогодні буде чимало. Головне – ми знаємо, що і як робити".
Сьогодні медійний ринок України працює в умовах жорсткої конкуренції різних телеканалів, які змагаються за прихильність глядачів і рейтинги. Зураб Аласанія повідомив, що НТКУ не братиме участі в цій гонці: "Ми не будемо змагатися з комерційними телеканалами за рейтинги, бо це комерційний аспект. І через комерцію іноді телеканали мають робити те, що не завжди подобається глядачеві. Ми ж маємо плани охопити все населення. Я сподіваюсь, що ще два-три роки комерційні канали не будуть сприймати нас як конкурентів, а за цей час ми станемо першими на цьому ринку".
Одним із аспектів переходу на суспільне мовлення є створення особливого програмного наповнення. Як повідомив Зураб Аласанія, контент НТКУ в майбутньому буде переважно інформаційним і культурним: "Як показує досвід інших країн, не може телеканал задовольняти потреби глядача, якщо він не матиме інформаційної складової. Тому ми маємо робити інформаційні програми, і вони становитимуть десь половину ефіру. А інша частина буде культурною. Не розважальною, а саме культурною".
Джерело: Перший національний