Визначено критерії відбору членів Ради суспільного телебачення РФ

00:00,
27 Березня 2012
414

Визначено критерії відбору членів Ради суспільного телебачення РФ

00:00,
27 Березня 2012
414
Визначено критерії відбору членів Ради суспільного телебачення РФ
26 березня на слуханнях, які пройшли в Суспільній палаті (CП) Російської Федерації, озвучили механізм формування органів управління і контролю суспільного ТБ. 

За словами першого заступника секретаря СП Михайла Островського, пропозиції щодо кандидатур до громадської ради можуть надходити на сайт СП від громадських об'єднань, творчих спілок та фізичних осіб. Далі формується список кандидатів у члени Ради громадського телебачення в складі 19–25 осіб, Президент РФ затверджує склад Ради суспільного телебачення в кількості 19 осіб.

«Член Ради має бути громадянином РФ. Добре, щоб це була людина не молодше 25 років, щоб у неї була вища освіта, вона не повинна обіймати посади державної служби, не може бути депутатом Держдуми або членом Ради Федерації. Вона не може бути і членом Суспільної палати», – заявив заступник секретаря СП.  «Головне, на наш погляд, – члени цього органу мають бути суспільно значимими, авторитетними людьми, які займають активну громадянську позицію», – додав він.

Наглядову раду, тобто орган, який контролюватиме фінансові витрати та майно телеканалу, пропонують формувати на основі пропозиції міжкомісійної робочої групи СП з модернізації ЗМІ. «Вона готує список кандидатур з 25 осіб, громадська рада відбирає 20 осіб, Президент стверджує 7 членів наглядової ради. Одна з трьох осіб, запропонованих з цих сімох наглядовою радою, затверджується Президентом на посаду генерального директора», – пояснив Михайло Островський.

«Ми також вважаємо, що необхідно порушити питання про те, щоб робота Ради передбачала винагороду. Це, на наш погляд, має бути обов'язково, оскільки зможе збільшити відповідальність за прийняття юридичних і фінансових рішень», – сказав він. Крім того, вважає Островський, СП разом з іншими незалежними об'єднаннями, наприклад, раз на півроку повинна буде проводити опитування населення і визначати відповідність діяльності каналу запитам суспільства.

Джерело: Прес-служба Суспільної палати РФ

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
udprf.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду