Грузинські журналісти замовчали в прямому ефірі в знак протесту
Грузинські журналісти замовчали в прямому ефірі в знак протесту
Причиною протесту, перш за все, стало те, що11 жовтня було припинене супутникове мовлення калу «ПІК». Відповідно, він почав поширювати свої передачі тільки за допомогою належної йому частоти. Крім того, у медіа-середовищі активізувалося розповсюдження чуток про повне закриття каналу.
Як реакція на ці події, декілька днів тому, 16 жовтня, о 22:00 в ефірі каналу «ПІК» з’явився вечірній випуск новин під назвою «Не події в регіоні і світі, а доля каналу «ПІК». В кожному з сюжетів кореспонденти просто дивилися в кадр і мовчали протягом майже хвилини. А диктори в студії запитували: чи загрожує каналу закриття? чому їх немає на супутнику? чому співробітникам каналу затримали заробітну плату? чому бюджет на 2012 рік закінчився завчасно? Мовчання було покликане символізувати відсутність у журналістів відповідей на ці питання.
У свою чергу, голова інформаційної служби каналу «ПІК» Катерина Котрікадзе не підтверджує інформацію про закриття каналу. За її словами, зараз він веде мовлення в звичайному режимі. Тим не менше, вона визнає, що у співробітників каналу накопичилося багато запитань, відповідей на які вони чекають від генерального директора.
Леван Гахеладзе, голова Опікунської ради суспільного мовника також спростував інформацію про закриття каналу. Разом з тим, за словами журналіста «ПІК» Зураба Двалі, ніхто офіційно і не сповіщав співробітників про закриття каналу.
За останніми даними, керівництво телеканалу провело нараду, на якій було заявлено, що до кінця року жодних проблем у «ПІК» не буде. Співробітникам погасили заборгованості, а канал відновив супутникове мовлення. Однак більшість питань, поставлених журналістами у прямому ефірі так і залишилися без відповіді.
Джерело: Democracy and Freedom Watch