В Києві відбудеться круглий стіл щодо саморегулювання ЗМІ, боротьби з цензурою та суспільного мовлення

00:00,
15 Липня 2013
418

В Києві відбудеться круглий стіл щодо саморегулювання ЗМІ, боротьби з цензурою та суспільного мовлення

00:00,
15 Липня 2013
418
В Києві відбудеться круглий стіл щодо саморегулювання ЗМІ, боротьби з цензурою та суспільного мовлення
Захід відбудеться 16 липня в готелі «Хрещатик (Київ, вул. Хрещатик, 14, готель «Хрещатик», зал «Володимирський»). Тема: «Нові технології для вирішення старих проблем: боротьба із цензурою, саморегулювання медіа та суспільне мовлення в умовах переходу на цифру».

Захід організовано Інститутом Медіа Права спільно з Незалежною Асоціацією Мовників  в рамках Українського медіа проекту «У-Медіа», котрий здійснює Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У круглом столі братимуть участь Ігор Розкладай, Тарас Шевченко, Валерій Іванов, Наталія Соколенко, а також представники нещодавно презентованих проектів громадського інтернет-телебачення: «Спільнобачення», «Громадське телебачення», «ГромTV».

Причиною проведення заходу стала необхідність експертного обговорення можливостей, які дають нові технології у медіасфері для вирішення наболілих проблем: створення суспільного мовлення, виведення питання регулювання достримання норм суспільної моралі медійниками із сфери впливу НЕК до галузевого саморегулювання, питання захисту дітей від певного контенту тощо.

Суспільне мовлення, яке, як зазначають організатори, Україна не може створити з 1997 року в традиційних медіа, стартує одразу як кілька приватних ініціатив в Інтернеті. Причина вітчизняного шляху вирішення питання – у глибокій кризі довіри до офіційних джерел інформації та державної системи регулювання традиційного мовлення. Під час заходу саме розглядатиметься питання про те, як сприяти розвитку цивілізованого громадського інтернет-руху по створенню контенту і чи потрібне таке втручання.

Зокрема, питання викликає дотримання норм та принципів громадської моралі в інтернеті, яке не піддається традиційним методам державного регулювання. Згідно з законодавством України, держнагляд за дотриманням вимог Закону та діючого законодаства у сфері захисту суспільної моралі у межах своєї компетенції здійснює Міністерство культури та мистецтв України, Міністерство охорони здоров'я України, Міністерство юстиції України, Міністерство освіти України, Міністерство внутрішніх справ України, Генаральна прокуратура України, Державна митна служба України, Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення, Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі (НЕК). Проте організатори заходу ставлять під сумнів доцільність цих контролюючих установ, зокрема НЕК та безпосередньо деяких її рішень.

Як зазначено в анонсі, нові медіа, цифровізація – це шанс змінити відносини між державою, медіа та громадськістю, зробити крок до створення діючої системи саморегулювання у вирішенні наболілих проблем, перевести питання регулювання моральності нових медіа у цивілізоване русло. Отже, обговорюватимуться можливі шляхи до цього.

Детальну програму заходу можна дізнатися за посиланням.

Джерело: Інститут Медіа Права

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Радио Свобода (на фото: Т. Шевченко, ІМП)
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду