Олексій Сологубенко: «Час для створення громадського мовлення в Україні вже минув»
Олексій Сологубенко: «Час для створення громадського мовлення в Україні вже минув»
На питання кореспондента про те, чи потрібне зараз громадське радіомовлення тая ким шляхом могла би піти Україна в розвитку громадського радіомовлення, пан Сологубенко відповів, що наразі дійсно громадське мовлення в Україні навряд чи можливе.
«Теоретично, громадське радіомовлення, звичайно, потрібне, але моя позиція, можливо, не досить популярною буде серед Ваших слухачів: я вважаю, що в Україні той час, коли можна було створити дійсно громадське мовлення, вже минув і зараз створити його навряд чи можливо в тому плані, щоб воно дійсно було громадським, дійсно незалежним, дійсно не заполітизованим. Я думаю, політична ситуація зараз така, що ані наглядову раду не можна створити, яка була б політично чи економічно незаангажована, ані створити саме мовлення, яке було б незалежним від політичних партій, від політичних уподобань. Мені здається, зараз не та ситуація. З точки зору слухача, створювати зараз ще якусь структуру чи реформувати державне радіо в щось, що відповідало б поняттям суспільного мовлення, мені здається дуже й дуже важко зробити, і, можливо, навіть не варто, бо якщо в українського слухача буде плюралізм танців і плюралізм каналів, то це непогано. Якщо такого плюралізму не буде, тоді потреба в чомусь іншому, в альтернативному, в громадському мовленні виникне знову і більш гостро», – сказав пан Сологубенко.
Олексій Сологубенко має майже 30-річний досвід роботи на радіо, з яких 22 роки – на BBC. Свою кар'єру на BBC він розпочав з посади заступника, а згодом і голов української служби BBC. Наступним кроком стала посада виконавчого редактора регіону «Євразія», який включав Україну, Росію, Туреччину, Іран, Афганістан, Центральну Азію, Кавказ. Тепер Олексій Сологубенко редагує інший великий регіон – «Америка та Європа», в який також входить українська служба.
Нагадаємо, нещодавно у відеоблозі Наталії Соколенко було презентовано проект «Громадське радіо», ініціатори якого планують розпочати мовлення в інтернеті й очікують фінансування від громадою для того, щоб мати можливість бути незалежним медіа.
Джерело: Суспільне мовлення, Телекритика, Радіо Свобода