Матвій Ганапольський: «Директора ОТР призначає президент. Далі нема чого говорити»

00:00,
16 Вересня 2013
550

Матвій Ганапольський: «Директора ОТР призначає президент. Далі нема чого говорити»

00:00,
16 Вересня 2013
550
Матвій Ганапольський: «Директора ОТР призначає президент. Далі нема чого говорити»
Львівський прес-клуб представив відеозапис дискусії на тему «Вплив ЗМІ на суспільні процеси в світі», яку організували Польський Інститут та Інститут книги в рамках Форуму видавців.

У ході дискусії обговорювали, зокрема, громадські засобив масової інформації. Участь взяли громадський діяч і ведучий радіостанції «Эхо Москвы» Матвій Ганапольський, журналіст, один із засновників hromadske.tv Роман Скрипін, директор Краківського інституту книги та публіцист Ґжеґош Ґауден і польський медіа-експерт Яцек Жаковський. Модерував захід «неформальний лідер» «Громадського радіо» Андрій Куликов.

Пан Ганапольський заявив, що громадське телебачення Росії ОТР провалилось, оскільки не відповідає жодній з моделей успішного громадського ТБ у світі. За його словами, замість того, щоб функціонувати як ВВС, коли з кожного беруть по «три копійки», які використовують для спільної справи, чи жити на спонсорські кошти як PBS,  російське громадське телебачення  відразу було засноване  під егідою та контролем держави.

«Коли виникала ідея громадського телебачення Росії (я нагадаю: з ініціативи Мєдвєдєва, який вирішив «подарувати нам свободу»), то перший указ, який він видав, був про те, що директор громадського телебачення призначається президентом.  Я думаю, що далі говорити вже нічого не потрібно. – іронічно зауважив  Матвій Ганапольський. – Вони показують колгоспи, збір врожаю, довгі сорокахвилинні дискусії за схемою, якщо є правий, значить має бути лівий. При цьому прізвище «Путін» говорити не можна – це відразу вирізають. Все, бобік здох...»

Російський журналіст переконує, що громадське телебачення лише тоді громадське, коли воно незалежне. Однак при цьому потрібно зуміти зробити з нього законодавця нового стилю розгляду суспільних питань.

«Потрібно вміти зібрати креативних людей і піднімати суспільно важливі проблеми у такій формі, щоб вона «захопила» людей. Спочатку вирішується політичне питання, потім художнє втілення. Саме тому створення громадського телебачення вдвічі складніше, ніж будь-якого комерційного» резюмував Ганапольський.

Джерело: Daily Lviv

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Катерина Саврасова/Аргументы и Факты
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду