Apple і Samsung частково вгамували судові пристрасті
Йдеться про патентні суперечки, які вони вели ще у дев’яти країнах, окрім США. Це,зокрема, Велика Британія, Південна Корея, Японія та Німеччина.
Samsung заявила, що досягнута домовленість «не включає будь-яких ліцензійних угод». Це означає, що компанії й надалі «продовжуватимуть справи, порушені в американських судах».
Найбільші гравці на світовому ринку смартфонів і планшетних персональних комп’ютерів вели запеклі юридичні спори за сфери впливу у різних країнах. Останніми роками вони загострилися.
Правова суперечка між двома компаніями розпочалася 2011 року після того, як Apple подала проти Samsung судовий позов у США. Вона стверджувала, що низку телефонів і планшетів південнокорейська фірма скопіювала з її iPhone та iPad.
Відтоді Samsung також подавала позови проти проти Apple, у різних країнах, звинувачуючи американську компанію у порушенні своїх патентів. Йшлося, зокрема, про запатентовані методи синхронізації знімків, музики та відео-файлів через декілька пристроїв, а також про методи фіксації та надсилання відео через інтернет.
Зі свого боку, Apple подавала зустрічні позови у деяких країнах. Відтепер компанії дійшли згоди відмовитися від них.
Однак головна юридична битва між велетенськими компаніями точиться в американських судах, відзначає BBC.
В останні роки Apple виграла дві судові справи проти Samsung.
У травні американський суд постановив, щоб Samsung сплатила Apple $119.млн. (£71m) за порушення нею двох патентів. Сума виявилася, однак, набагато меншою, ніж $2,2 млрд., що їх домагалася американська компанія.
Суд також постановив, що Apple порушила патенти Samsung і зобов’язав її сплатити південнокорейській компанії $158 тис. відшкодувань.
Два роки тому американське Велике журі ухвалило рішення, щоб Samsung сплатив Apple $1,05 млрд. за крадіжку інтелектуальної власності. Воно відкинуло контр-позови південнокорейської компанії. Samsung і досі оспорює цей вирок, нагадує BBC.