Європейські регулятори дорікають Google через «право на забуття»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Європейські регулятори дорікають Google через «право на забуття»
Британський комісар з питань інформації Крістофер Грехем (Cristopher Graham) заявив, що він сподівається на «цунамі» запитів згідно із «правом на забуття». І, маючи на увазі Google, додав, що «забруднювач має прибрати».
«Google – величезна комерційна організація, що заробляє мільйони на обробці персональної інформації людей», - сказав він у радіо-інтерв’ю. – Вони мають зробити деяке очищення».
Грехем не погодився із тими критиками, які казали, що «право на забуття» є способом цензурування історії.
«Всі ці розмови про переписування історії та затушовування незручних уривків із минулого – це нонсенс, який не відбудеться», - сказав він.
Google створила електронну форму для запиту на видалення інформації, а також повідомляє медіаорганіації, чиї статті були видалені з результів пошуку. Йдеться, зокрема, про BBC та Guardian. На думку ірландського комісара із захисту даних Білі Хавкса (Billy Hawkes), ця прозора практика інтернет-компанії насправді лише привертає увагу до інформації про індивідів, яку вони хочуть видалити. За його словами, таким чином медіа «переопубліковують цю небажану інформацію».
У травні Суд ЄС ухвалив рішення, згідно з яким користувачам інтернету треба забезпечити право «бути забутим». Тобто інтернет-компанії повинні на прохання особи видаляти небажану застарілу інформацію про неї.
У червні Google розпочала видаляти пошукові результати відповідно до цього судового рішення.
Нещодавно Microsoft анонсувала таку саму можливість у своєму пошуковику Bing.