У Львові розвивають електронне урядування
Львів є першим містом України, яке запропонувало ОБСЄ співпрацю, каже координатор проектів, посол ОБСЄ Любомир Копай. Більшість проектів в Україні організація втілює з державними органами влади, а от громадській сектор та органи самоврядування малоактивні, додає посол. Проект електронного урядування є цікавим, і його організація вже почала втілювати в Одеській області.
Електронне звернення треба узаконити
На переконання керівника адміністрації мера Львова Олега Березюка, мешканці повинні отримати якнайбільше можливостей для комунікації з владою. Найбільш ефективним шляхом є електронне спілкування, каже Березюк, коли львів’янин з дому може написати будь-яку заяву і не витрачати час у коридорах мерії. Адже необхідність безпосереднього контакту з чиновниками з будь-яких питань може створювати передумови для корупції. «В кожному випадку електронне управління – це важлива складова того, що ми називаємо комплексною боротьбою проти корупції», – погоджується координатор проектів ОБСЄ Любомир Копай.
Допомога міжнародних організацій потрібна і в тому, щоб держава прийняла закон про систему електронного підпису для державних установ. Бо без цього звернення громадян є лише інформаційними приводами, але, на жаль, неофіційними, додає Олег Березюк.
Нові напрями співпраці
Наступного року ОБСЄ втілюватиме більше проектів в Україні, повідомив посол Копай. До бюджету включено нові напрями співпраці: підтримка ЗМІ, зокрема у сфері цифрового телебачення, боротьба з корупцією та допомога у розробленні виборчого кодексу. Бюджет фінансування проектів в Україні на наступний рік ще не затверджено, каже Копай, але він становитиме приблизно 2,6 млн євро плюс допомога країн-донорів в окремих проектах.
Джерело: dw-world.de