Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Онлайн-протест проти нового Податкового кодексу
Передбачається, що «Вебгромада» залучить підприємців, незадоволених ПК, і дозволить привернути увагу до проблеми.
Інтернет-торговці України оголосили про плани щодо створення аналога Maidan.ua або інших майданчиків для об'єднання представників місцевого онлайн-рітейла за кілька днів до запуску «Вебгромади». Також йшлося про можливе використання блогів і соціальних мереж.
Основна причина невдоволення – заборона використання спрощеної системи оподатковування фізичними особами – підприємцями, які займаються роздрібною торгівлею в Інтернеті. Крім того, платники податків, що використовують загальну систему оподаткування, не зможуть відносити до витрат вартість товарів і послуг, придбаних у платників єдиного податку.
«У переліку обмежень на види діяльності за спрощеною системою прописані: реклама, оптова торгівля і роздрібна торгівля через Інтернет. Тобто «спрощенка» заборонена не для самої торгівлі як такої, а для способу, у який вона здійснюється. Це пряме порушення конституційного права на вибір форми ведення діяльності. Продаж послуг і товарів через сайти, а також реклама – це основні види заробітку в Інтернеті, і його втратить маса невеликих компаній. А відсутність у цьому списку згадки про послуги створює правову колізію – ґрунт для корупції. Далі – під ту саму заборону підпадають послуги пошти й зв'язку, до цієї категорії можуть потрапити кур'єрські служби, якими користуються інтернет-магазини, і їх власні служби доставки. Руйнуючи інноваційну галузь, нас відкидають у минуле століття: «Швидко усі закрили сайти й пішли торгувати з лотків, роздавати рекламні листівки на вулицях». А якщо малий і середній бізнес знищать, то й великий втратить безліч клієнтів», – повідомив ІА «Новый Регион» Олег Вітенко, власник інтернет-проекту Bookshop і один із творців «протестного» сайту.
Є й інші причини незадоволення оновленим Податковим кодексом, які викликають протест з боку представників багатьох українських компаній. Як пояснює Олег Вітенко, «новим ПК передбачені раптові (фактичні) перевірки в будь-який момент, їх кількість не обмежена, попереджати не обов'язково. При цьому податківці можуть опитувати працівників, чи легально вони працюють, як їм платять зарплату (офіційно або в конвертах) і перевіряти документи фірми (ведення трудових книжок і т. д.) на відповідність КЗпП. І хоча заборонено вилучати майно без рішення суду, але його можна заарештувати на 96 годин».
Згідно з результатами опитування, проведеного «Українським демократичним колом» на замовлення Інституту політики перед розглядом ПК у Верховній Раді, проектом нового Податкового кодексу незадоволені 58,9% українців. На момент проведення дослідження проект ПК влаштовував лише 9,2% громадян.
Медіаграмотність за матеріалами Деловая пресса