Темою Всесвітнього дня свободи преси стане революція в ЗМІ
Наступного року День свободи преси пройде 1–3 травня в США. Він стане приводом для обговорення зростання ролі Інтернету і соціальних мереж, появи нових засобів масової інформації і пов'язаних з цим проблем, включаючи цензуру в Інтернеті і переслідування журналістів та блогерів. Крім того, наступного року виповниться 20 років Декларації про сприяння свободі преси. Вона була прийнята 1991 року як підсумковий документ конференції, присвяченої розвитку вільної преси в Африці. Ця дата дасть можливість оцінити успіхи в розвитку незалежної преси на африканському континенті.
Центральною подією насиченої програми урочистостей буде вручення премії ЮНЕСКО/Гільєрмо Кано «За вклад у справу свободи друку в усьому світі», яке відбудеться 3 травня в Національному прес-клубі. Ця премія, що присуджується незалежним жюрі міжнародних журналістів, вшановує окремих осіб, організації або установи, які зробили істотний внесок на захист свободи друку і/або для сприяння їй, особливо коли це пов'язано з ризиком.
Заходи за програмою перших двох днів урочистостей проходитимуть в Музеї преси Newseum за участю широкого кола професійних працівників ЗМІ, студентів і самодіяльних репортерів на теми, пов'язані із статусом нових засобів масової інформації і свободи Інтернету, а також з проблемами, які мають ЗМІ у нашому світі, що швидко міняється, і з новими можливостями, що відкриваються перед ними.
Державний департамент сподівається на співпрацю з ЮНЕСКО і з американським виконавчим комітетом, в роботі якого найбільш активну участь беруть Центр допомоги міжнародним ЗМІ при Національному фонді демократії, IREX, Фонд ООН, а також численні організації громадянського суспільства, мобілізовані для сприяння організації заходів, що проводяться у Вашингтоні.
Медіаграмотність за матеріалами ИМА-ПРЕСС, America.gov