Нацрада представила алгоритм формування наглядової ради суспільного мовника

Нацрада представила алгоритм формування наглядової ради суспільного мовника

00:00,
2 Липня 2014
1730

Нацрада представила алгоритм формування наглядової ради суспільного мовника

00:00,
2 Липня 2014
1730
Нацрада представила алгоритм формування наглядової ради суспільного мовника
Нацрада представила алгоритм формування наглядової ради суспільного мовника
Процес формування наглядової ради триватиме  впродовж  червня-листопада 2014 року. Про календарний план цієї роботи розповіла Любов Бакаленко, член Національної ради з питань телерадіомовлення, під час конференції «Від державного до суспільного мовлення», що триває зараз у Києві.

Конференцію організувала  Рада Європи, Європейська мовна спілка та НТКУ.

«Наглядова рада – це не аматорський орган, - зазначила пані Бакаленко. – Ми хочемо, щоб склад органу був справді якісним та здійснював вплив на суспільного мовника, аби той заслужив довіру».

Згідно із Законом про суспільне мовлення, у складі наглядової ради мають бути по одному представнику від депутатських фракцій та груп, а також  дев’ять членів від всеукраїнських громадських  об’єднань (із різних сфер – освіти, науки, фізичного виховання і спорту, журналістики, правозахисної сфери та ін. ).

За словами пані Бакаленко, у липні буде розроблятися проект Порядку проведення конференцій всеукраїнських громадських об’єднань.  Зокрема, він включатиме форму заяви та вимог до ВГО та їх кандидатів, алгоритм оприлюднення інформації про кандидатів для громадського обговорення, механізм створення експертної ради («громадського фільтру») із розгляду заяв від ВГО. 

У вересні-жовтні цей проект буде поданий на реєстрацію до Міністерства юстиції. Також у цей час буде формуватися склад експертної ради. Два тижні триватиме прийом документів від ВГО, потім протягом 10 днів розглядатимуться ці заяви.  У листопаді Нацрада проведе конференції,тоді ж буде затверджений склад Наглядової ради.  З повним планом можна ознайомитися на сайті Нацради.

Повноваження Наглядової ради є досить широкими, і її можна порівняти із загальними зборами акціонерного товариства, відзначив Павло Моісеєв, директор з правових програм, Інтерньюз Україна.  Він підкреслив, що у медійних та політичних  колах буде спокуса контролювати суспільного мовника, тому дуже важливо, хто увійде до складу Наглядової ради.  «Це мають бути патріархи суспільства», - наголосив пан Моісеєв. Він відзначив, що відбором кандидатів має здійснюватися громадський контроль, оскільки суспільство має знати факти діяльності та біографій кандидатів. Цей процес «громадського фільтру»  можна порівняти із тією роботою, яку проводить, наприклад,  «Рух Чесно», розглядаючи біографії кандидатів  на державні посади.

Міжнародна конференція «Від державного мовлення до суспільних медіа» розпочала свою роботу 1 липня у Києві і триватиме два дні. У конференції  беруть участь представники іноземних мовників та вітчизняної державної телерадіокомпанії. Фахівці обговорюють організаційно-правові аспекти реформи НТКУ, питання структури та фінансування.  Вчора під час конференції виступили прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, генеральний директор Європейської мовної спілки Інгрід Делтенре, гендиректор НТКУ Зураб Аласанія, заступник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Лариса Мудрак та інші.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Любов Бакаленко, dif.org.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду