Скандал у Великобританії: рекламу проти пальмової олії не пустили на телебачення
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Скандал у Великобританії: рекламу проти пальмової олії не пустили на телебачення
Як пише The Guardian, мережа британських супермаркетів заморожених продуктів Iceland цього року вирішила запустити не звичайну кампанію до Різдва, а надати їй соціальної значущості. Компанія використала ролик Greenpeace, де розповідається про знищення зони проживання орангутангів через виробництво пальмової олії. Мережа супермаркетів також запевнила, що усуне цей інгредієнт зі своєї продукції.
Утім ролик не дозволили до трансляції через жорсткі правила законодавства щодо політичної реклами. Така заборона викликала гнів у соціальних мережах, про неї написали багато популярних медіа: від BBC до The New York Times.
Разом з тим, за інформацією видання Wired, саме Greenpeace був зацікавлений у тому, щоб ролик був узятий до трансляції телеканалами. Зазначається, що реклама не була заборонена за її зміст, а пальмова олія не така небезпечна.
Рекламу на телебачення заборонив не регулятор медійної галузі, а організація Clearcast, яка займається фільтрацією такого контенту від імені чотирьох найбільших комерційних мовників. Ця організація послуговується Кодексом трансляції реклами у Великобританії. Ролик не пустили до трансляції через авторство Greenpeace.
Крім того, за підрахунками Світового інституту ресурсів, пальмова олія — це лише одна з причин вирубки тропічних лісів. Серед інших: виробництво яловичини, сої, паперу. Також велику роль відіграє деревообробна промисловість та нелегальне використання земель.
Загалом під виробництво пальмової олії використовується лише 0,4 % сільськогосподарських земель планети. І, щоб замінити пальмову олію у продукції, необхідні інші інгредієнти, які шкодитимуть навколишньому середовищу більше, каже Дені Недж (Denny Ng) з Університету Нотінгем (Малайзія). На його думку, правильним рішенням буде не заборона пальмової олії, а впровадження концепції сталого виробництва.
Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав, що YouTube почне маркувати відеоролики, профінансовані за державні кошти.