Шість кінокомпаній хочуть зняти фільм про порятунок дітей із печери в Таїланді
Шість кінокомпаній хочуть зняти фільм про порятунок дітей із печери в Таїланді
Міністр культури Таїланду Віра Рожпожчанарат (Vira Rojpojchanarat) уточнив, що йдеться про одну тайську та п’ять міжнародних студій, які направили міністерству свої заявки. Влада має намір створити спеціальний комітет, який розгляне та оцінить усі запропоновані проекти.
Раніше повідомлялося про наміри зняти фільм за подіями в Таїланді студії Pure Flix та режисера Джона М. Чу (Jon M. Chu). При цьому Чу написав у Twitter, що не хоче, аби стрічку про порятунок дітей з печер Кхао Луанг зняли голівудські студії, оскільки вони «відбілять» цю історію, знявши в ній білих акторів.
«У жодному разі. Не тоді, коли ми стоїмо на варті. Це не станеться, або ми влаштуємо їм пекло. Це прекрасна історія, коли людина рятує інших людей. Тому будь-хто, хто думає про зйомки цього фільму, мусить підійти до цієї історії правильно і шанобливо», — написав режисер.
В коментарях читачі звернули увагу, що до рятувальної операції долучилися експерти та дайвери з Великобританії, Австралії, Бельгії та Канади, тож у майбутньому фільмі знайдеться місце для багатьох дуже різних персонажів. Сам Джон М. Чу відомий за фільмами «Ілюзія обману 2» та «Крок уперед».
В Голівуді останнім часом почав набирати сили рух проти «відбілювання» у фільмах. В 2017 році глядачі розкритикували фільм «Привид у броні», в якому головну роль зіграла американська акторка Скарлетт Йоганссон. За сюжетом манги, яка лежить в основі фільму, головна героїня є японкою. В 2018 році Йоганссон знову криткивали за наміри знятися у фільмі в ролі трансгендера — на думку аудиторії, такі ролі мають грати саме трансгендерні актори. Зрештою акторка відмовилася від участі у фільмі.
Нещодавно через операцію з порятунку футбольної команди та їх тренера із затопленої печери в халепу потрапив Ілон Маск. Винахідник запропонував розробити для рятувальників спеціальну міні-субмарину. В мережі підводний човенпрозвали«маскмариною» (muskmarine). Але зрештою пристрій рятувальникам не знадобився.
Згодом британець Верн Унсворт (Vern Unsworth), який нині живе в тайському місті Чіанграй та свого часу детально досліджував печеру Кхао Луанг, сказав, що вважає маскову субмарину лише піар-ходом. Цей фрагмент інтерв’ю швидко став вірусним у мережі й Ілон Маск обізвав Унсворта педофілом. Згодом він видалив свій коментар та вибачився, але це мало допомогло: користувачі соцмереж розкритикували Маска, а акції компанії Tesla впали на 3 %, що дорівнює втраті 2 млрд доларів ринкової капіталізації.