У Токіо знайшли український фільм 1930-го року, який вважався втраченим

У Токіо знайшли український фільм 1930-го року, який вважався втраченим

16:40,
5 Квітня 2018
3049

У Токіо знайшли український фільм 1930-го року, який вважався втраченим

16:40,
5 Квітня 2018
3049
У Токіо знайшли український фільм 1930-го року, який вважався втраченим
У Токіо знайшли український фільм 1930-го року, який вважався втраченим
Автори:
Національний центр Олександра Довженка викупив у Японії й повернув в Україну копію повнометражного наукового фільму «Людина і мавпа» режисера Андрія Вінницького, знятого 1930-го року.

Про це повідомив Національний центр Олександра Довженка.

Фільм, що ілюструє теорію Чарльза Дарвіна про еволюцію видів, донедавна вважався втраченим. 

Стрічку «Людина і мавпа» знайшли в Японському національному кіноцентрі в Токіо під час дослідження зв'язків ВУФКУ (Всеукраїнського фото кіноуправління – державної кінематографічної організації, яка діяла в період з 1922 по 1930 роки) із закордонною кінопрокатною системою. 

У токійській організації зберігся негатив із фільмом. Приватна японська компанія виготовила для України його 35-міліметрову чорнобілу позитивну копію на плівці нового покоління, яка відтепер зберігається у фільмосоховищі Національного центру Олександра Довженка.

Відомо, що низка українських фільмів кінця 1920-х початку 1930-х років з успіхом йшла на великих екранах Японії. Це «Земля» та «Іван» Олександра Довженка, «Навесні» Михаїла Кауфмана, а також, як з’ясувалося, цей науковий фільм Андрія Вінницького. 

«Прикметно, що в Японському національному кіноцентрі фільм атрибутовано саме як український, що уможливило його віднайдення», — розповіли в Національному центрі Олександра Довженка.

«Людина і мавпа» знімалася в Сухумі в 1930 році спеціально створеним для зйомки наукових і технічних фільмів об'єднанням Техфільм при кінотресті Українфільм. Натурні зйомки проходили у Сухумському розпліднику мавп. До створення стрічки режисера Андрія Вінницького долучився відомий оператор Йосип Рона.

«Людину і мавпу» показали в десятках країн світу. Тогочасна кінокритика називала український фільм одним із найкращих зразків свого жанру. 

Сучасному українському глядачу фільм покажуть під час фестивалю німого кіно і сучасної музики «Німі Ночі» у липні 2018 року.

Нагадаємо, британський інститут кіно (British Film Institute) нещодавно виклав для вільного перегляду 300 мультфільмів, створених у країні починаючи з 1904 року.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
dovzhenkocentre.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду