Канал RT не зареєструвався в якості «іноземного агента» США

Канал RT не зареєструвався в якості «іноземного агента» США

11:44,
21 Жовтня 2017
1441

Канал RT не зареєструвався в якості «іноземного агента» США

11:44,
21 Жовтня 2017
1441
Канал RT не зареєструвався в якості «іноземного агента» США
Канал RT не зареєструвався в якості «іноземного агента» США
Автори:
Російський державний телеканал Russia Today не виконав вимоги Міністерства юстиції США про реєстрацію «іноземним агентом».

Про це повідомляє CNN.

Як відомо раніше, у вересні влада США звернулася до російської телекомпанії RT з вимогою зареєструвати американське відділення мережі як «іноземного агента». Мін'юст США постановив крайній термін реєстрації до 17 жовтня.

Проте згідно з загальнодоступними даними міністерства, RT ще не подав документи на реєстрацію. На російському каналі заявили, що сподіваються цього не допустити.

«Команда наших юристів робить все можливе, щоб  RT можна було не реєструватися як "іноземний агент". Діалог триває. За їх порадою, ми поки що не коментуємо подальші деталі», - каже директорка з комунікацій RT Анна Бєлкіна.

Американський закон, який вимагає такої реєстрації, відомий як FARA (Foreign Agents Registration Act, FARA). Він був запродавжений в США майже 80 років тому в якості методу боротьби з впливом іноземної пропаганди на американску аудиторію. Реєстрація відповідно до закону FARA не забороняє випуск та публікацію новин.

Есперти FARA кажуть, що немає чіткого алгоритму того, що відбуватиметься далі, Можливо, Міністерство юстиції США звернеться до РТ з повторним проханням зареєструватися. Якщо телеканал цього не зробить, міністерство розпочне цивільний або кримінальний процес. Проте як пише CNN, судові справи щодо порушення FARA є рідкісними. За даними Міністерства юстиції США, за останні 50 років було зареєстровано лише сім кримінальних справ, пов'язаних із FARA.

Нагадаємо, в січні канал RT America згадувався в доповіді спецслужб США щодо впливу Росії на президентські вибори 2016 року.

У зв’язку з цим компанія Google нещодавно вилучила канал Russia Today (RT) з пакету преміум-відео в YouTube.

Як раніше писав MediaSapiens, у вересні ФБР також розпочало розслідування діяльності російського державного агентства новин Sputnik, щоб з’ясувати чи використовує Росія й це медіа як інструмент пропаганди й чи має воно також зареєструватися в рамках FARA.

Цього тижня російські ЗМІ повідомили, спираючись на свої джерела, що комісія Ради Федерації Росії із захисту державного суверенітету внесла до списку медіа робота яких в Росії може бути обмежена, «Голос Америки», «Радіо Свобода» та CNN. Проте пізніше керівник цієї комісії Андрій Клімов у коментарі спростував інформацію, що такий список було складено, однак повідомив, що комісія попросила відомства підготувати комплекс заходів для можливої ​​відповіді на дискримінацію російських ЗМІ на території Америки.

19 жовтня Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ може вжити «швидких дзеркальних заходів» у відповідь на «утиски російських журналістів у західних країнах».

Mercatornet
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду