Японська телекомпанія визнала, що їх працівниця померла від перевтоми
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Японська телекомпанія визнала, що їх працівниця померла від перевтоми
Японська телекомпанія, в якій працювала 31-річна журналістка тільки тепер визнала, що Садо померла через надмірне навантаження та неправильну організацію праці. За місяць вона пропрацювала на 159 годин більше, ніж було потрібно. Міва Садо висвітлювала вибори в Столичну асамблею Токіо і Палату Радників й через три дні після завершення виборів у неї трапився серцевий напад.
Комісія, яка розслідувала інцидент, встановила, що за останній місяць Садо відпрацювала 28 робочих днів по 12 годин кожен. Японський громадський мовник NHK, де працювала журналістка, опублікував результати розслідування тільки тепер. NHK пояснює своє рішення повагою до родини журналістки, яка попросила не давати справі розголосу.
Представник мовника Масахіко Ямаучі (Masahiko Yamauchi) зазначив, що історія Міви Садо відображає «проблему всієї організації в цілому, в тому числі умов праці і того, як висвітлюються вибори».
Згідно з припущенням The Guardian, розкриття інформації про причини смерті Міви Садо посилить тиск на японську владу та спонукатиме до пошуку рішення проблеми «каросі» (karōshi) - смерті від перевтоми на роботі. В 2015 році 24-річна працівниця рекламного агентства Dentsu вчинила самогубство через надмірне навантаження на роботі. Тоді слідство встановило, що Мацурі Такахаші (Matsuri Takahashi) працювала на 100 годин більше щомісяця, перш ніж звести рахунки з життям.
Після цього випадку влада запропонувала ввести покарання для компаній, працівники яких працюють 100 і більше годин на місяць понаднормово, однак ніяких конкретних дій так і не було зроблено.
За період з березня 2015 року по березень 2016 року в Японії близько 2000 людей вчинили самогубство через стрес на роботі. Десятки інших померли від серцевих нападів, інсультів та інших хвороб, пов'язаних із великим робочим навантаженням. Дослідники вважають, що перевищення робочих норм на 80 годин в місяць і більше створює серйозні ризики для здоров’я.