Фінальну серію з четвертого сезону «Шерлока» злили в інтернет, аби покарати BBC - британські ЗМІ (Доповнено)

Фінальну серію з четвертого сезону «Шерлока» злили в інтернет, аби покарати BBC - британські ЗМІ (Доповнено)

11:10,
16 Січня 2017
3094

Фінальну серію з четвертого сезону «Шерлока» злили в інтернет, аби покарати BBC - британські ЗМІ (Доповнено)

11:10,
16 Січня 2017
3094
Фінальну серію з четвертого сезону «Шерлока» злили в інтернет, аби покарати BBC - британські ЗМІ (Доповнено)
Фінальну серію з четвертого сезону «Шерлока» злили в інтернет, аби покарати BBC - британські ЗМІ (Доповнено)
Прем'єра епізоду під назвою «Остання справа» була запланована на північ з 15 на 16 січня. Але серія з'явилася у високій якості в інтернеті приблизно за добу до офіційної прем'єри. Дубляж епізоду виконав російський «Первый канал» - відео виклали у відкритий доступ через сервіс Google Drive.

Яким чином епізод потрапив в мережу, залишається невідомим. Імовірно, що джерелом витоку міг стати онлайн-сервіс Першого каналу, на якому серії з'являються відразу після виходу в ефір.

На офіційному Twitter-акаунті творці проекту закликали глядачів не поширювати піратське відео епізоду.

Продюсер телесеріалу Сью Верчью (Sue Vertue) також попросила користувачів мережі не поширювати спойлери. «До цього моменту у вас так добре виходило утримуватися від спойлерів. У нас майже вийшло», - написала вона.

BBC підтвердив, що  серія дійсно опинилась в інтернеті до прем'єри. «Нам відомо, що третя серія четвертого епізоду була незаконно завантажена в інтернет. Ми працюємо, щоб вирішити цю проблему якомога швидше», - йдеться у заяві прес-секретаря BBC.

 

Канал намагається встановити, чи дійсно епізод Шерлок був навмисно «злитий» російською державною телерадіомовною компанією «Первый канал». «Аналітики припускають, що витік серії в інтернет міг бути навмисно організований, аби завдати шкоди британській компанії BBC», зазначає The Telegraph. Серіал «Шерлок» є одним із найуспішніших проектів BBC. Понад 11 мільйонів глядачів подивилися перший епізод четвертого сезону в перший день Нового року. «У ніч прем'єри фіналу четвертого сезону BBC розраховував залучити приблизно таку ж аудиторію», - пише The Guardian.

 

Нещодавно служба BBC World Service оголосила про розширення мовлення російською мовою. «Це розізлило Кремль. До того ж британський банк NatWest спробував заморозити рахунки мовника Russia Today, спонсорованого російським урядом. Це також роздратувало Міністерство закордонних справ Росії», припускає The Telegraph. Видання також нагадало про попередню заяву російського МЗС, згідно з якою BBC стоїть за рішенням NatWest, і обіцянку «перейти від дипломатичної риторики та озвучування стурбованості до практичних кроків».

Західні служби безпеки попереджували про активне використання Росією кібератак, включно зі зломом серверів Демократичної партії США напередодні американських виборів. Аналітики припустили, що витік серії «Шерлока» може бути практичним втіленням погроз Росії щодо BBC.  Бен Німмо (Ben Nimmo), співробітник Atlantic Council щодо захисту інформації прокоментував: «Як сказав сам Шерлок Холмс, "Коли ви виключили неможливе, тоді те, що залишилося, хоч малоймовірне, має бути правдою". Здається, що від цього не буде жодного прибутку, мовник не отримає жодної користі від цього. Але залишається політичний мотив. Найбільш очевидне пояснення полягає в тому, що це покарання».

BBC значно підвищили безпеку своїх даних після того, як кадри з незакінченого фільму «Доктор Хто» просочилася в мережу з офісу BBC Worldwide у Майамі в 2014 році. Джерело в корпорації повідомило The Telegraph, що «безпека була на рівні золотого стандарту. Тому так дивно виглядають подібні речі. Це більше, ніж просто випадок».

На разі BBC працює разом з «Первый каналом» аби з'ясувати, як епізод «Шерлока» опинився в Інтернеті. «BBC Worldwide приймає порушення наших протоколів безпеки дуже серйозно, і ми ініціювали повне розслідування щодо того, як стався цей витік», - підкреслили в BBC.

«Первый канал» також виступив із заявою щодо проведення розслідування щодо інциденту. «"Первый канал" з моменту, коли стало відомо про витік, знаходиться в тісному контакті з BBC і проводить розслідування з виявлення джерела матеріалів, викладених в інтернет. За попередньою версією, причиною була хакерська атака. Повною інформацією про інцидент "Первый канал" буде готовий поділитися з колегами після закінчення розслідування», - йдеться у заяві каналу.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
denofgeek.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду