Венесуела вимкнула колумбійську телестанцію за показ антиурядових  демонстрацій у своїй країні

Венесуела вимкнула колумбійську телестанцію за показ антиурядових демонстрацій у своїй країні

00:00,
15 Лютого 2014
1573

Венесуела вимкнула колумбійську телестанцію за показ антиурядових демонстрацій у своїй країні

00:00,
15 Лютого 2014
1573
Венесуела вимкнула колумбійську телестанцію за показ антиурядових  демонстрацій у своїй країні
Венесуела вимкнула колумбійську телестанцію за показ антиурядових  демонстрацій у своїй країні
Колумбійська кабельна новинна телестанція NTN24 потрапила під фронтальний вогонь жорсткої цензури сусідньої держави. Влада Венесуели вимкнула її у середу з ефіру після того, як в її програмі  висвітлювалися масові антиурядові протести, що охопили країну, повідомляє Комітет захисту журналістів.

Директору NTN24 Клаудіа Ґурісатті (Claudia Gurisatti) стало відомо, що регулятор телекомунікацій Венесуели CONATEL офіційно доручив  кабельним провайдерам DirecTV і Movistar, які ретранслююють цілодобові програми  колумбійської телестанції, відключити її. Коли буде дозволено NTN24 повернутися в ефір у Венесуелі й чи буде дозволено взагалі – невідомо.

В оприлюдненій заяві Ґурісатті розцінила дії венесуельської влади як «прояв цензури преси та порушення права громадян на отримання інформації».

Карлос Корреа (Carlos Correa) – директор базованої у Каракасі організації Espacio Público, яка обстоює свободу слова, стверджує, що програми колумбійської телестанції лишаються доступними у Венесуелі через Twitter, Facebook і YouTube. Щоправда,  за його свідченнями, її сайт зазнав хакерських атак і короткочасно був недоступним.

NTN24 належить радіо-телевізійній групі RCN зі штаб-квартирою у Боготі й веде передачі по всій Західній півкулі. «Телестанція забезпечує широке висвітлення подій у Венесуелі й часто надзвичайно критично висловлюється про діяльність соціалістичного уряду цієї країни», – відзначає КЗЖ.

NTN24 була єдиною телестанцією доступною телеглядачам у Венесуелі,  яка вела масштабну пряму трансляцію протестів, повідомив КЗЖ Карлос Корреа. Майже усі телеканали у цій країні контролюює уряд президента Ніколаса Мадури або ж вони є його спільниками.

Англомовний новинний сайт Caracas Chronicles відзначав, що у той час, як Plaza Venezuela у діловій частині столиці  була заповнена протестувальниками, провідні телестанції країни транслювали розважальні програми.

CONATEL не оприлюднював заяви безпосередньо стосовно NTN24, однак опублікував спеціальне повідомлення. У ньому теле- й радіо станції, що висвітлюють протести, застерігалися від порушення жорстко обмежувального закону про соціальну відповідальність. Цей закон забороняє передачу повідомлень і знімків, що «розпалюють чи заохочують ненависть» або «підбурюють громадян до неспокою чи до зміни суспільного порядку».

У минулому CONATEL зосереджувався  на національних телестанціях, нині ж головну увагу приділяє закордонним, які  висвітлюють діяльність уряду Мадуро з незалежних жорстких позицій, вважає очільник Espacio Público.

Зіткнувшись з наймасштабнішим рухом протесту від часу обрання президентом у квітні минулого року, Ніколас Мадуро витлумачив його у притаманному собі екстремістському дусі. Масові мирні демонстрації, що прокотилися столицею й багатьма містами країни, з вимогами стабілізувати економічне становище, він публічно розцінив як спробу державного перевороту, погрожуючи покарати «винуватців». Венесуельський президент стверджував, що «безлад в Україні та Венесуелі спонсорується з одних і тих самих фінансових потоків від американських організацій» і стверджував, що не потерпить повторення у своїй країні українського сценарію. «Венесуела – не Україна», –  заявив він.

CPJ привертає увагу до звинувачень у тому, що протестувальники у Венесуелі були винуватцями деяких проявів насильства. Коли кореспондентка Russia Today Карен Мендес (Karen Méndez) готувалася вести передачу наживо з даху урядової телестанції VTV,  їй нібито довелося ухилятися від стрілянини. Пізніше вона стверджувала, що по ній вели вогонь з рядів опозиції.

CONATEL у свою чергу заявив, що протестувальники – це «орда насильників», яка зруйнувала парадний вхід до його штаб-квартири.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ніколас Мадуро, eer.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду