«1+1 медіа» проти виділення держфінансування на створення фільму за серіалом «Гвардія»

«1+1 медіа» проти виділення держфінансування на створення фільму за серіалом «Гвардія»

13:00,
9 Січня 2016
1477

«1+1 медіа» проти виділення держфінансування на створення фільму за серіалом «Гвардія»

13:00,
9 Січня 2016
1477
«1+1 медіа» проти виділення держфінансування на створення фільму за серіалом «Гвардія»
«1+1 медіа» проти виділення держфінансування на створення фільму за серіалом «Гвардія»
Автори:
Медіахолдинг «1+1 медіа» заявляє, що «оцінює як сумнівний» підхід компанії «Президент фільм Україна», що планує отримати державне фінансування для створення прокатної стрічки за серіалом «Гвардія», який був показаний телеканалом «2+2». У відповідь керівництво «Президент фільм Україна» заявляє, що виробництво повнометражного фільму за матеріалами серіалу вимагає додаткових витрат, доцільність яких перевірено експертами Держкіно.

Наприкінці 2015 року, як йдеться у повідомленні медіахолдіингу,  «1+1 медіа» отримала повідомлення від компанії «Президент фільм Україна» про намір використати відзняті фрагменти телевізійного серіалу «Гвардія» для створення повнометражного фільму. «Компанія також зазначила, що планує отримати державне фінансування для створення такого продукту. Можливість використовувати повноцінне фінансування виключно для перемонтажу чотирисерійного серіалу в повнометражний фільм, компанія позначила як «умови, які розширюють і покращую бізнес-можливості сторін (...), і повинні вітатися розсудливими партнерами»», - інформує «1+1 медіа».

В медіахолдингу вважають, що «подібні спроби недоцільного використання і без того скромного державного фінансування, є недобросовісними по відношенню до інших учасників ринку».

«Останні два роки ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб розвивати локальний ринок серіального виробництва. Серіал «Гвардія», який транслював канал 2+2, в тому числі, став результатом таких зусиль. Ми також тривалий час публічно підтримуємо необхідність відкритого та прозорого державного фінансування фільмів через Держкіно. Тому у випадку, коли використання державних грошей нам здається більш ніж сумнівним, адже 100% матеріалу вже відзнято і не вимагає додаткових ресурсів, ми прийняли рішення відкрито повідомити ринку про існуючу ситуацію», - заявив генеральний продюсер телеканалу «2+2» Гліб Корнілов.

«Важливо, щоб всі учасники працювали над розвитком індустрії, а не просто намагалися «відірвати» шматок державних грошей собі в кишеню, як це було прийнято раніше», - зазначив генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко.

Як зазначила у коментарі MediaSapiens президент кінокомпанії «Президент фільм Україна» Тетяна Бєлозьорова, після початку АТО в Україні досі не з’явилося жодного повнометражного фільму про ці події, тому вона переконана, що актуальність створення такої стрічки для прокату в Україні і за кордоном не підлягає сумніву. За її словами, незважаючи на те, що існує серіал «Гвардія», кінокомпанія візьме на себе значний обсяг робіт що створення за цим матеріалом повнометражної версії.

«Гвардія залишається єдиною стрічкою на тему героїзму українських добровольців. Якщо нам вдасться протягом року завершити виробництво, то з’явиться і перше повнометражне кіно. При цьому заплановано великий обсяг робіт – дознімання батальних сцен для того, щоб це було більш видовищно, створення нових спецефектів, нової музики,  нового звуку «долбі» для кінотеатрів. Тому я не згодна з твердженням, що це буде тільки перемонтування матеріалу. Це дознімання, повний перемонтаж плюс новий звук», - сказала Тетяна Бєлозьорова.

Рішення про виділення коштів на цей проект було прийняте комісією Держкіно ще у 2014 році. У вересні 2015 року було прийняте ще одне рішення, яке підтвердило попереднє. «З урахуванням того, що серіал вже знятий, ми попросили скоротити нам фінансування. Більше того, ми пройшли експертну оцінку вартості наших матеріалів. Фактично була зроблена оцінка нематеріального активу, що є унікальною для нашого кіноринку процедурою», - сказала очільниця кінокомпанії «Президент фільм Україна». 

«По знімальним дням ми вписуємось у всі розцінки, які затверджені Держкіно. Все перевірялося експертами», - додала вона.

За словами Тетяни Бєлозьорової, права на серіал «Гвардія» належать двом зарубіжним компаніям, «Президент фільм Україна» є компанією-виробником стрічки, а канал «2+2» - мовником, на якому був продемонстрований серіал. 

Як повідомила очільниця «Президент фільм Україна», кінокомпанія планує направити 10% від зборів у кінотеатрах від показу стрічки за серіалом «Гвардія» на допомогу дітям загиблих в АТО воїнів-добровольців. «Ми уже звернулись із відповідним листом до комітету Верховної Ради України, аби нам допомогли це здійснити», - сказала Тетяна Бєлозьорова.

Вона також пообіцяла провести прес-конференцію щодо проекту створення повнометражного фільму за серіалом «Гвардія».

Нагадаємо, серіал «Гвардія», зйомки якого розпочалися у грудні 2014 року, - це історія про перших добровольців, які після кривавих подій на Майдані відгукнулися на заклик записатися до лав Національної гвардії України. У грудні 2014 року повідомлялося, що серіал матиме 12 серій. У травні 2015 року на  телеканалі «2+2» відбулася прем'єра чотирьох серій серіалу «Гвардія». У середньому вони мали рейтинг 2,44%, частку 9,05% за аудиторією «18-54, вся Україна». Рейтинг прем'єрного показу серіалу був у п'ять разів вищий за середній каналу, частка - у 2,5 рази вища за середню. Канал «2+2» заявляв, що почне зйомки продовження серіалу, які повинні були розпочатися у травні 2015 року.

Фото: telekritika.ua
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
2019 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду