Латвія визначила, скільки передавачів надасть для відновлення мовлення на сході України

Латвія визначила, скільки передавачів надасть для відновлення мовлення на сході України

16:32,
2 Грудня 2015
1105

Латвія визначила, скільки передавачів надасть для відновлення мовлення на сході України

16:32,
2 Грудня 2015
1105
Латвія визначила, скільки передавачів надасть для відновлення мовлення на сході України
Латвія визначила, скільки передавачів надасть для відновлення мовлення на сході України
Автори:
Латвійський державний центр радіо та телебачення і український Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ) підписали угоду про надання трьох аналогових телевізійних передавачів для відновлення мовлення українських каналів на сході України.

Як повідомляє Міністерство інформаційної політики України, передавачі будуть встановлені після митного оформлення та ввезення обладнання в Україну.

«Ми вдячні уряду Латвії за допомогу у відновленні мовлення на сході України. Як тільки Концерн РРТ отримає передавачі, ми одразу перенаправимо їх на встановлення у непокриті українським мовленням райони Донбасу. Дуже сподіваємось на подальшу співпрацю та допомогу від інших іноземних партнерів», -  сказала заступник міністра інформаційної політики України Тетяна Попова прокоментувала:

Міністерство інформаційної політики також нагадує, що всього отримало для відновлення українського мовлення 9 телепередавачів від Республіки Польща, 15 – від Республіки Литва та 3 FM-передавача від Сполучених Штатів Америки. 

Нагадаємо, за результатами робочого візиту до Латвії заступника міністра інформаційної політики України Тетяни Попової  у вересні 2015 року латвійська сторона підтвердила можливість передати Україні декілька аналогових ТБ-передавачів. Водночас Міністерство інформаційної політики повідомило, що розмістило на Донбасі практично все отримане від західних партнерів обладнання, аби забезпечити українське мовлення у регіоні.

Раніше також повідомлялося про трансляцію російських телеканалів в окремих районах Херсонської, Харківської, Сумської, Запорізької, Чернігівської і Волинської областей, а на також на території Луганської і Донецької областей. Голова Херсонської обласної держадміністрації (ОДА) Андрій Путилов заявляє, що занепокоєний трансляцією російських каналів на території області вздовж адмінкордону з окупованим Росією Кримом. За його словами, трансляція російських каналів ведеться у шести районах Херсонщини.

У Розівському районі Запорізької області, що межує з Донеччиною, з технічних причин телеглядачі позбавлені можливості дивитися аналогові українські канали. Наразі в районі телеприймачі ловлять лише сигнал російських мовників, що надходить з тимчасово окупованої території Донецької області.

Водночас КРРТ спростував інформацію, що в окремих районах Харківщини в аналоговій мережі транслюється канал «Россия 1».  Раніше активіст Роман Кошмал написав у Facebook, що у селі неподалік райцентру Барвінкового Харківської області (район межує з Донецькою областю), антени не ловлять жодного українського каналу. Натомість в аналоговій мережі транслюється лише російський телеканал «Россия 1». Інший користувач Олександр Панкеєв у коментарі уточнив, що аналогічна ситуація в Сахновщинському районі Харківської області.

Раніше повідомлялося, що мешканці деяких районів на Сумщині мають можливість отримувати якісний сигнал телеканалів російського телебачення, зокрема, заборонених для поширення на території України.

Схожа ситуація й у Волинській області - у її північних районах через Білорусь мовить російське телебачення, водночас українське цифрове мовлення поки не має достатнього покриття. Голова Волинської обласної державної адміністрації (ОДА) Володимир Гунчик заявляв, що ОДА працюватиме над вирішенням цієї проблеми.

У серпні голова Чернігівської облдержадміністрації (ОДА) Валерій Куліч звернувся до Кабінету Міністрів з проханням посприяти ліквідації монопольного становища російського телерадіомовлення на окремих територіях області. «15% території (Чернігівської області - ред.) покривається тільки російським мовленням», - сказав Валерій Куліч.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
sltravelspb.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду