Список адаптованих каналів поповнився трьома мовниками

Список адаптованих каналів поповнився трьома мовниками

11:53,
19 Листопада 2015
2540

Список адаптованих каналів поповнився трьома мовниками

11:53,
19 Листопада 2015
2540
Список адаптованих каналів поповнився трьома мовниками
Список адаптованих каналів поповнився трьома мовниками
Автори:
19 листопада Національна рада з питань телебачення і радіомовлення додала до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, три телеканали – Kino 1, Sport 1, Sport 2.

Усі три канали мають латвійські ліцензії, мовлять російською мовою, спеціалізуються на кінопоказі та спортивних програмах, про що свідчать їхні назви. В ефірі мовників відсутні програми еротичного та сексуального змісту, зі сценами надмірного насилля чи жахів, фільми, демонстрування яких заборонено на території України.

Заяви на включення цих телеканалів до так званого «списку адаптованих каналів» подало ТОВ «Поверхность – інвест».

Водночас члени Нацради перенесли на тиждень розгляд питання про вилучення зі «списку адаптованих каналів» російського кіноканалу «Иллюзион+», в ефірі якого моніторинг Нацради від 24 жовтня і 15 листопада зафіксував інтерактивну вікторину, трансляція яких заборонена частиною 3 статті 6 закону «Про телебачення і радіомовлення». Нагадаємо, що «Иллюзион+» фігурував у проекті рішення Нацради на попередньому засіданні 12 листопада, але на самому засіданні його питання не розглядалося.

Перенести питання «Иллюзион+» запропонував член Нацради Олег Черниш, до якого звернувся дистрибутор каналу – ТОВ «Вертикаль-ТВ», який запевнив, що може вплинути на правовласника, щоб він прибрав з ефіру заборонений українським законодавством контент. Станом на 19 листопада пан Черниш не отримав від дистрибутора підтвердження про такі домовленості з правовласником. «Я маю сумнів, що дистрибутори можуть впливати на контент правовласників», - зауважив він, але запропонував почекати тиждень. За словами пана Черниша, вилучення каналу з переліку, а потім його можливе повернення до списку ускладнює роботу провайдерів, яким необхідно вносити зміни до ліцензії, а потім знову підписувати угоди з дистрибутором і знову переоформлювати ліцензію.

На вилученні телеканалу «Иллюзион+» зі списку наполягав Сергій Костинський. Він зауважив, що дистрибутор почав реагувати на порушення мовником закону тільки після винесення проекту рішення на розгляд Нацради, а до цього не зважав на порушення. «Оскільки це кіноканал, є ризик трансляції заборонених російських фільмів і серіалів», - додав він.

Олександр Ільяшенко натомість зауважив, що моніторинг поки не зафіксував заборонених фільмів і серіалів. «Якщо в ефірі немає заборонених серіалів, а є лише вікторина, я готовий підтримати пропозицію почекати тиждень з ухваленням рішення», - сказав він.

Зрештою, п’ятеро членів Нацради з шести (крім Сергія Костинського) підтримали пропозицію перенести питання «Иллюзион+» на тиждень.

Таким чином, після ухваленого 19 листопада рішенн Перелік іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, містить 192 телеканали.

Нагадаємо, що 12 листопада Нацрада вилучила зі списку адаптованих один російський телеканал – «Школьник ТВ», а натомість додала британський канал Sony Turbo (EE). 5 листопада Нацрада вилучила з переліку російський телеканал «Многосерийное ТВ», а 26 жовтня Нацрада додала до нього два словацькі дитячі канали – Duck TV і Duck TV HD.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду