Соломія Вітвіцька та Ірена Карпа випробували на собі труднощі людей з інвалідністю
Соломія Вітвіцька та Ірена Карпа випробували на собі труднощі людей з інвалідністю
Експерименті має на меті наочно показати, як люди з інвалідністю дуже складно долають звичні важливі маршрути – до банків, парків, аптек, супермаркетів, державних установ, наскільки вони для них недоступні без сторонньої допомоги чи не на кожному кроці.
Організатором акції став голова ради ГО «Підмога.інфо» Олексій Краснощоков. На його думку, участь відомих людей допоможе привернути увагу до проблеми недоступності міста для людей з обмеженими фізичними можливостями.
«Київ не є доступним для маломобільних людей. Іноземці, коли приїздять, не бачать людей на візках на наших вулицях або людей з інвалідністю, адже їм недоступні більшість сервісів. Вони змушені сидіти вдома і не є достатньо соціалізованими. Ці люди щодня стикаються з технічними проблемами у пересуванні, але широкий загал це часто не розуміє, і багато стереотипів побутує ще з радянським часів», - зазначив пан Краснощоков.
Соломія Вітвіцька протягом години долала у візку складний маршрут від будівлі КМДА на Хрещатику нагору вулицею Прорізною до станції метро «Золоті ворота», стикнувшись зі всіма складнощами буденного життя людей з обмеженими можливостями. У режимі прямої трансляції це показував сайт ТСН.ua, відео-зйомку та технічну підтримку забезпечили в Hero.ua.
«Я зрозуміла, що в нас навіть неможливо проїхати по тротуару та пішохідним доріжкам, бо скрізь пошкоджений асфальт, стихійна парковка, висока сходинка для заїзду. І цю ситуацію треба зрушити з міста, змінити інфраструктуру, знайти та інвестувати в це кошти. Ми маємо дружити і бути поруч з такими людьми, які мають обмеження в рухах, бути разом щодня і усюди. І це нас дійсно зробить європейцями не на словах, а у справах. В ході експерименту мене тішило, що українці відгукуються та допомагають», - зазначила пані Вітвіцька.
Ірена Карпа після участі в експерименті заявила, що для побудови в столиці спеціального проїзду для людей з обмеженими можливостями, багато не потрібно й це є обов’язком кожної європейської держави.
«Тепер я розумію, чому ми так мало бачимо інвалідів на вулиці, їм просто немає де тут жити, вони приречені не на інтеграцію у суспільство, а щоб закритися в квартирі. Я хочу, щоб вони почували себе повноцінною частиною суспільства. В нас зараз дуже складна ситуація, багато повернеться дівчат і хлопців з АТО, яким треба інтегруватися, якщо цього не станеться, розвернеться катастрофа великого масштабу», - підкреслила пані Карпа.
Нагадаємо що на MediaSapiens ви можете прочитати поради, як журналістам розповідати про людей з інвалідністю.