У Кіровоградській області бракує покриття цифровим ТБ і ФМ-частот для НРКУ – Держкомтелерадіо

У Кіровоградській області бракує покриття цифровим ТБ і ФМ-частот для НРКУ – Держкомтелерадіо

11:45,
28 Жовтня 2015
5080

У Кіровоградській області бракує покриття цифровим ТБ і ФМ-частот для НРКУ – Держкомтелерадіо

11:45,
28 Жовтня 2015
5080
У Кіровоградській області бракує покриття цифровим ТБ і ФМ-частот для НРКУ – Держкомтелерадіо
У Кіровоградській області бракує покриття цифровим ТБ і ФМ-частот для НРКУ – Держкомтелерадіо
Автори:
У Кіровоградській області бракує FМ-частот для Національної радіокомпанії України та потрібне поліпшення сигналу цифрового мовлення в кількох районах. Такої думки дійшла колегія Державного комітету телебачення і радіомовлення на своєму засіданні 27 жовтня, визнавши стан інформаційної та видавничої сфер Кіровоградщини задовільним.

За даними Держкомтелерадіо, сьогодні на території Кіровоградської області функціонують 19 суб’єктів інформаційної діяльності у сфері теле- та радіомовлення, із них програми трьох місцевих мовників транслюються у цифровому стандарті.

Також станом на 1 жовтня в області зареєстровано 568друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження. Виключно українською мовою випускаються 404 видання, українською мовою разом з іншими - 88, російською - 76.

Одним з найпотужніших регіональних телерадіомовників є Кіровоградська обласна державна телерадіокомпанія, телевізійні програми якої, за даними Держкомтелерадіо, мають змогу дивитися 71% населення області в аналоговому форматі і 55% - в цифровому форматі.

В області триває перехід від аналогового стандарту телемовлення до цифрового. Цифрові передавачі стандарту DVB-T2 встановлено у шести населених пунктах Кіровоградської області. Водночас існує нагальна потреба у поліпшенні якості сигналу цифрового мовлення в Голованівському, Гайворонському та Ульяновському районах, зауважила колегія.

Також актуальною залишається проблема розбудови мережі FМ-діапазону державних (у майбутньому – суспільних) мовників. Так, Національна радіокомпанія України має лише сім частотних присвоєнь (м. Олександрія, м. Світловодськ, смт. Смоліно, м. Ульяновка, м. Долинська, м. Новоукраїнка, м. Гайворон), не маючи частоти в обласному центрі.

З огляду на це колегія Держкомтелерадіо рекомендувала Кіровоградській обласній державній адміністрації з метою посилення інформаційної безпеки здійснити заходи із забезпечення покриття впевненим телерадіосигналом національних мовників тих районів, де такий сигнал відсутній.

Що стосується видавничої галузі в області, то до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції внесено 38 суб’єктів. За перше півріччя вони видали 90 назв книг тиражем 25,2 тис. примірників. Минулого року було видано 185 назв тиражем 65 тис. примірників.

До системи книгорозповсюдження Кіровоградської області входять 94 книготорговельних магазинів та пунктів продажу книг. Найбільше їх розташовано в Кіровограді (37), Олександрії (7), Знам'янці (6), Світловодську (5). Водночас малонаселені села та селища недостатньо забезпечені об’єктами з роздрібного продажу книжкової продукції області, зокрема у 987 малонаселених селах та селищах вони зовсім відсутні, констатувала колегія.

Колегія Держкомтелерадіо рекомендувала Кіровоградській обласній державній адміністрації сприяти збільшенню накладів та розширенню асортименту книжкової продукції, що випускається в області, а частину книжкової продукції, виданої в рамках обласної цільової програми розвитку книговидання та книгорозповсюдження, спрямувати до військових частин, задіяних у зоні проведення антитерористичної операції.

Також, вважають члени колегії Держкомтелерадіо, місцевій владі слід звернути увагу на розбудову мережі книгорозповсюдження та забезпечення жителів сільської місцевості області книготорговельними послугами відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України нормативів щодо функціонування об’єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ukrmap.su
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду