Журналісти грузинського телеканалу вважають рішення керівництва закрити популярні ток-шоу політично мотивованим
Журналісти грузинського телеканалу вважають рішення керівництва закрити популярні ток-шоу політично мотивованим
Про це йде мова у повідомленні порталу Грузія Online.
Журналісти та продюсери заявляють, що закриття програм без усяких пояснень - рішення політично мотивоване.
«Ми хочемо зафіксувати свою позицію щодо рішення телекомпанії «Імеді» у зв’язку з несподіваним закриттям програм «Реакція» та «Імедіс квіра». Для нас неприйнятною є заява, поширена керівництвом каналу. Сумнівно, щоби комерційний канал з власної волі на початку нового телевізійного сезону, причому за рік до виборів, призупинив такі рейтингові, популярні та комерційно прибуткові програми, як «Реакція» та «Імедіс квіра», - йдеться у заяві.
Неприйнятою також є форма, у якій менеджмент каналу оприлюднив це рішення, оскільки члени творчої групи до 29 серпня жодного натяку чи повідомлення не отримували, пишуть журналісти грузинської телекомпанії.
«Нас поставили перед фактом. На підставі цього виникає грунтовна підозра, що це рішення політично мотивоване. Тим паче, останнім часом часто лунали невдоволені заяви деяких представників влади на адресу цих програм», - додають вони.
Продюсери та журналісти висловили надію, що керівництво телеканалу публічно пояснить реальну причину рішення та мотив: що ж насправді відбулося та чому зняли з ефіру найрейтинговішого журналіста каналу, ведучого політичних ток-шоу Інгу Гріголія.
«Хотілося би вірити, що телекомпанія «Імеді» не лишиться без суспільно-політичних ток-шоу, і в журналістів буде можливість вільно працювати», - мовиться в заяві.
Нагадуємо, що 1 липня Грузія почала поетапне вимкнення аналогового телебачення, яке триватиме до 25 серпня. Першим регіоном відключення стала столиця – Тбілісі – та прилеглі райони. Як розповів у коментарі «Телекритиці» юрист Інституту розвитку свободи інформації (Institute for development of freedom of information) Уча Сетурі, загалом перехід на цифрове телебачення відбувається на досить високому рівні, проте після вимкнення аналогового сигналу в першому регіоні частина глядачів на кілька днів залишилася без телебачення.