Автори відео про геїв у Москві: ніхто не намагався нас захистити
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Автори відео про геїв у Москві: ніхто не намагався нас захистити
Про це пише BBC.
Експеримент проводила група з п'ятьох московських хлопців, відома під назвою ChebuRussia TV. На їхньому новому відео двоє юнаків гуляють Москвою, тримаючись за руки, через що багато перехожих знущаються з них, ображають і навіть нападають з кулаками. Захистити учасників досліду ніхто не намагався.
Група ChebuRussia TV існує з серпня минулого року і зняла вже 35 роликів, в яких показано, як розігрують людей на вулицях. Проте, за словами авторів, ніколи ще їхнє відео не викликало такого бурхливого обговорення.
Російської служба BBC поспілкувалася з одним із авторів ролика, Артемом Французовим.
Хлопець розповів, що ідея створення відео прийшла відразу після легалізації одностатевих шлюбів в Америці. Група вирішила дізнатись, що буде, якщо хоча б мінімально перенести цю ситуацію у російські реалії. Проте, хлопці не мали мети довести певну точку зору, адже самі до теми гомосексуальності ставляться нейтрально.
Автор відео зізнається, що настільки агресивної реакції оточуючих команда не очікувала: «Я думав, що, можливо, якісь погляди будуть кидати в наш бік, може, якісь висловлювання... Але реакція виявилася занадто зухвалою. Так, ми не очікували, що люди саме так показуватимуть свою позицію — так відкрито й агресивно, аж до фізичних контактів».
Проте агресія не залякала експериментаторів: «Навпаки! У якийсь момент з'явився інтерес: це нам так «пощастило» наштовхнутися на кількох неадекватних людей, чи це дійсно загальний настрій суспільства? Настільки агресивна реакція — це випадковість чи закономірність?» — поділився враженнями Французов.
Також він повідомив, що зазвичай читає відгуки на ролики групи, але цього разу їх усі неможливо було відслідкувати: за добу набралося більші 10 тисяч дописів. Наразі кількість переглядів відео вже перевалила за три мільйони.
Пан Артем припускає, що особливо запис поширюють іноземці: «Насправді, мені цікаво подивитися статистику — скільки переглядів йдуть з-за кордону? Я думаю, там більшість зі Штатів, з Європи, тому що люди вважають, що це ненормально. Вони обурені — дивляться, офігевають і поширюють далі».
Незважаючи на бурхливе і часом агресивне обговорення ролику, команда не отримувала особистих погроз від обурених глядачів.
Нагадуємо, що MediaSapiens писав про результати дослідження Європейської обсерваторії журналістики, що показали два протилежних підходи до висвітлення теми гомосексуальності в російських та німецьких медіа: загальне неприйняття і табуювання на противагу відображення широкого спектру думок.
Раніше повідомлялося, що ЗМІ так і не спромоглися пояснити аудиторії, які саме права відстоювали учасники гей-прайду. Так само не пояснюють того, чому для Європи права секс-меншин мають таке значення.
Також у лютому на конкурсі World Press Photo перемогло фото гей-пари з Росії.