«Дождь» може стати громадським телебаченням – керівник Ради з прав людини при Президенті РФ
«Дождь» може стати громадським телебаченням – керівник Ради з прав людини при Президенті РФ
На думку Михайла Федотова, телеканал «Дождь» у нинішньому вигляді дуже близький до формату суспільного мовлення. Виокремив він такі передачі, як «Москва велосипедна», «Всі різні – всі рівні», «Читаємо Конституцію» та інші.
Питанню становлення суспільного мовлення приділено особливу увагу також у рекомендаціях Ради, опублікованих сьогодні на офіційному сайті.
«Рада вважає, що телеканал «Дождь» намагається розвиватися саме шляхом суспільного телебачення», – зазначив Федотов.
З приводу того, чи може сформуватися громадське телебачення на базі приватного телеканалу, він відповів ствердно.
«Чи може суспільне телебачення фінансуватися за рахунок надходжень від глядачів? Звісно – це дуже поширена практика громадського телебачення, – сказав голова Ради з прав людини. – Чи може громадське телебачення фінансуватися за рахунок реклами? Так. Хоча дуже часто кажуть, що це неможливо. Практика, наприклад, японського громадського каналу NHK свідчить про те, що він на 100% фінансується за рахунок реклами. Але це фінансування зроблено таким чином, щоб не впливає на контент, на зміст новин, коментарів та ін.».
Михайло Федотов нагадав, що головним завданням громадського телебачення є служіння суспільству. А «Дождь», на його думку намагається йти цим шляхом.
Наявність у Громадського телебачення Росії Федотов перешкодою не вважає. Каже, чим більше громадських каналів, тим краще.
Наприкінці січня у Росії розпочалося масове відключення телеканалу «Дождь» із кабельних пакетів. Це відбувалося під приводом відсутності контракту або ж пояснювалося неетичним опитуванням про блокадний Ленінград в ефірі каналу.
Проти переслідувань телеканалу висловилися Спілка журналістів Росії, а також міжнародні медіаорганізації.